Ve válce o pravou Bohemku může přijít zvrat. Za 15 milionů

Luděk Mádl Luděk Mádl
25. 9. 2013 9:30
Miroslav Pelta v době, kdy úspěšně kandidoval na předsedu FAČR, uvedl, že ukončení války o „pravou Bohemku“ považuje za jeden ze stěžejních bodů svého předsednictví.
Malý fanoušek klokanů. Ale kterých z nich?
Malý fanoušek klokanů. Ale kterých z nich? | Foto: Aktuálně.cz

Praha – Jedna z válčících stran ve vleklé válce o Bohemians, podnikatel Michal Vejsada, by mohl konečně složit zbraně.

Deník Insider v pondělním vydání napsal, že Vejsada, vlastník akcií FC Bohemians Praha, slavného klubu, který ale v roce 2005 skončil v konkurzu, jedná s Peltovou FAČR o prodeji svých akcií. Insider uvedl, že cena zní 15 milionů korun.

Miroslav Pelta v době, kdy úspěšně kandidoval na předsedu FAČR, uvedl, že ukončení války o „pravou Bohemku“ považuje za jeden ze stěžejních bodů svého předsednictví. Později navrhl následující model řešení: FAČR koupí Vejsadovy akcie a pak je prodá vlastníkům Bohemians 1905. Vejsada pak stáhne všechny žaloby. Léta se táhnoucí spory by tím skončily.

Michal Vejsada byl Peltou vyzván, aby vyčíslil, jakou protihodnotu si za své akcie představuje. Vejsada tak učinil, ale pro Insider odmítl sumu specifikovat.  Dobře informovaný zdroj deníku si však je jist, že jde o sumu 15 milionů korun.

"Já vám řeknu jen tolik, že jsem se k věci ze své strany vyjádřil. Teď drží vše v rukách právníci z firmy Havel, Holásek & Partners, která zastupuje FAČR. Měla by oslovit Bohemians 1905 a připravit případně smlouvy," říká Vejsada.

Jak pokračuje "klokaní" válka směrem ke střížkovské Bohemce Karla Kapra? A jak se vyvíjí soudní spor o odstupné za Jana Morávka? Podrobnosti čtěte v deníku Insider.

Deník INSIDER

Pokud nemáte svůj přístup, můžete si deník Insider předplatit zde.

1 den – 9 Kč objednat
1 měsíc – 190 Kč objednat
1 rok – 890 Kč objednat

DENÍK INSIDER originální obsah z dílny Aktuálně.cz pro vaše čtečky, tablety a další digitální zařízení

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy