Ve středu máme odblokované přestupy, slíbil majitel Baníku

Adam Sušovský Adam Sušovský
17. 2. 2015 18:48
Baník Ostrava údajně zítra ráno obdrží od arbitrážní komise výši úroků, které musí zaplatit Verneru a Mario Ličkovým a Baník je okamžitě zaplatí. Hned ve středu by měl mít klub odblokované přestupy.
Baník má mít ve středu odblokované přestupy, řekl jeho majitel.
Baník má mít ve středu odblokované přestupy, řekl jeho majitel. | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Majitel Baníku Ostrava Petr Šafarčík na dnešním setkání s médii a v živém internetovém vysílání pro fanoušky řekl, že klub bude mít už během středy odblokovány přestupy.

Baník má přestupy zastaveny kvůli sporu s Vernerem a Mario Ličkovými o výši úroků na dlužné částce. Zatímco Baník uznává zjednodušeně řečeno ty nejnižší možné úroky, Ličkovi se svým výpočtem dopracovali k mnohem vyšší sumě. A tu teď požadují.

Proto podle Šafarčíka už zítra rozhodně šéf Arbitráční komise FAČR Petr Konečný, který údajně hned ráno Baníku zašle přesnou výši úroků, které Ličkovým musí zaplatit.

Baník už prý peníze zaplatil

"Celou výši dluhu i s úroky, které uznáváme my, jsme Ličkovým zaslali na účet už před čtrnácti dny, potíž je v tom, že tehdejší rozhodnutí arbitrážní komise vůbec neeviduje, jak se stanovuje výše úroků, a tak každá strana došla k jiné částce," řekl Šafarčík s tím, že se celá záležitost protáhla o týden, protože byl šéf arbitrážní komise na dovolené.

"Dnes odpoledne jsem ale s panem Konečným mluvil a mám od něj slíbeno, že nám hned ráno na klub přijde přesná výše úroků, kterou Baník Ostrava ještě ráno doplatí, aby měl ještě během středy odblokované přestupy," prohlásil Šafarčík.

Spor s Ličkovými trvá už rok

Podle majitele Baníku ani samotní Ličkovi, bývalý manažer Baníku a jeho syn fotbalista, nemají o tom, kolik peněz požadují přesně jasno.

"Rozhodně se nepodřídíme tomu, co po nás požadují oni. O výši úroků se s nimi přeme už rok, naši právnící je tak dlouho bombardují, aby nám doložili doklady, na základě kterých nám doloží, proč si takovou sumu nárokují. Dodnes to ale nebyli schopni udělat," řekl tvrdě Šafarčík.

"Jen v lednu si Verner Lička v mailech nárokoval různě vysoké částky. Tady je vidět, že výpočet není jednoznačný, není jednoduchý a zřejmě ani on v tom nemá úplně jasno," dodal majitel Baníku.

Podle něj bude Baník rozhodnutí komise respektovat a pokud arbitráž nařídí klubu Ličkovým peníze navíc doplatit, okamžitě to udělá. Prý by tedy nemělo nic bránit tomu, aby Baník v sobotu v Teplicích nastoupil i se zimními posilami.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Moderní pětiboj by mohl na OH v Paříži trvat jen 90 minut

Na olympijských hrách v Paříži v roce 2024 by mohla soutěž v moderním pětiboji trvat pouhých 90 minut. Výkonná rada mezinárodní unie UIPM schválila návrh nového formátu tradičního olympijského sportu, jenž by měl být dynamičtější a atraktivnější pro fanoušky i televizní přenosy. V současnosti trvá závod prakticky celý den a bojuje o udržení v programu her.

Nový formát počítá s vylučovacím systémem, který pomůže výrazně zkrátit dobu soutěže. Dvacet minut je vyhrazeno na parkur, 15 minut na šerm, 10 minut na plavání a 15 na závěrečnou kombinaci přespolního běhu se střelbou. Mezi disciplínami mají být desetiminutové přestávky.

Moderní pětibojaři nový systém předloží Mezinárodnímu olympijskému výboru. Jeho výkonná rada bude 7. prosince rozhodovat o soutěžním programu OH 2024, v němž se chce moderní pětiboj udržet. UIPM také chce vedle závodů mužů a žen zařadit do programu třetí medailovou disciplínu, smíšenou štafetu.

Moderní pětiboj je jediným sportem, jenž byl vytvořen přímo pro olympijské hry. Jeho velkým propagátorem byl zakladatel moderního olympijského hnutí Pierre de Coubertin a poprvé se v něm bojovalo o cenné kovy v roce 1912 ve Stockholmu.

"Moderní pětiboj byl původně pětidenní soutěží. V Atlantě 1996 byl zhuštěn do jednoho dne a v Londýně 2012 jsme zkombinovali laserovou střelbu s během, abychom připravili ještě dramatičtější vyvrcholení. V Tokiu v roce 2021 budeme mít všech pět disciplín na jednom stadionu a nyní po dvou letech detailního zkoumání a diskuzí představujeme něco mimořádného: moderní pětiboj trvající 90 minut," uvedl prezident UIPM Klaus Schormann.

Testovací soutěže v novém formátu se konaly v září v Budapešti a Káhiře a podle federace měly u sportovců pozitivní ohlas.

Zdroj: ČTK
Další zprávy