Ve středu máme odblokované přestupy, slíbil majitel Baníku

Adam Sušovský Adam Sušovský
17. 2. 2015 18:48
Baník Ostrava údajně zítra ráno obdrží od arbitrážní komise výši úroků, které musí zaplatit Verneru a Mario Ličkovým a Baník je okamžitě zaplatí. Hned ve středu by měl mít klub odblokované přestupy.
Baník má mít ve středu odblokované přestupy, řekl jeho majitel.
Baník má mít ve středu odblokované přestupy, řekl jeho majitel. | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Majitel Baníku Ostrava Petr Šafarčík na dnešním setkání s médii a v živém internetovém vysílání pro fanoušky řekl, že klub bude mít už během středy odblokovány přestupy.

Baník má přestupy zastaveny kvůli sporu s Vernerem a Mario Ličkovými o výši úroků na dlužné částce. Zatímco Baník uznává zjednodušeně řečeno ty nejnižší možné úroky, Ličkovi se svým výpočtem dopracovali k mnohem vyšší sumě. A tu teď požadují.

Proto podle Šafarčíka už zítra rozhodně šéf Arbitráční komise FAČR Petr Konečný, který údajně hned ráno Baníku zašle přesnou výši úroků, které Ličkovým musí zaplatit.

Baník už prý peníze zaplatil

"Celou výši dluhu i s úroky, které uznáváme my, jsme Ličkovým zaslali na účet už před čtrnácti dny, potíž je v tom, že tehdejší rozhodnutí arbitrážní komise vůbec neeviduje, jak se stanovuje výše úroků, a tak každá strana došla k jiné částce," řekl Šafarčík s tím, že se celá záležitost protáhla o týden, protože byl šéf arbitrážní komise na dovolené.

"Dnes odpoledne jsem ale s panem Konečným mluvil a mám od něj slíbeno, že nám hned ráno na klub přijde přesná výše úroků, kterou Baník Ostrava ještě ráno doplatí, aby měl ještě během středy odblokované přestupy," prohlásil Šafarčík.

Spor s Ličkovými trvá už rok

Podle majitele Baníku ani samotní Ličkovi, bývalý manažer Baníku a jeho syn fotbalista, nemají o tom, kolik peněz požadují přesně jasno.

"Rozhodně se nepodřídíme tomu, co po nás požadují oni. O výši úroků se s nimi přeme už rok, naši právnící je tak dlouho bombardují, aby nám doložili doklady, na základě kterých nám doloží, proč si takovou sumu nárokují. Dodnes to ale nebyli schopni udělat," řekl tvrdě Šafarčík.

"Jen v lednu si Verner Lička v mailech nárokoval různě vysoké částky. Tady je vidět, že výpočet není jednoznačný, není jednoduchý a zřejmě ani on v tom nemá úplně jasno," dodal majitel Baníku.

Podle něj bude Baník rozhodnutí komise respektovat a pokud arbitráž nařídí klubu Ličkovým peníze navíc doplatit, okamžitě to udělá. Prý by tedy nemělo nic bránit tomu, aby Baník v sobotu v Teplicích nastoupil i se zimními posilami.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 2 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy