Ve středu máme odblokované přestupy, slíbil majitel Baníku

Adam Sušovský Adam Sušovský
17. 2. 2015 18:48
Baník Ostrava údajně zítra ráno obdrží od arbitrážní komise výši úroků, které musí zaplatit Verneru a Mario Ličkovým a Baník je okamžitě zaplatí. Hned ve středu by měl mít klub odblokované přestupy.
Baník má mít ve středu odblokované přestupy, řekl jeho majitel.
Baník má mít ve středu odblokované přestupy, řekl jeho majitel. | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Majitel Baníku Ostrava Petr Šafarčík na dnešním setkání s médii a v živém internetovém vysílání pro fanoušky řekl, že klub bude mít už během středy odblokovány přestupy.

Baník má přestupy zastaveny kvůli sporu s Vernerem a Mario Ličkovými o výši úroků na dlužné částce. Zatímco Baník uznává zjednodušeně řečeno ty nejnižší možné úroky, Ličkovi se svým výpočtem dopracovali k mnohem vyšší sumě. A tu teď požadují.

Proto podle Šafarčíka už zítra rozhodně šéf Arbitráční komise FAČR Petr Konečný, který údajně hned ráno Baníku zašle přesnou výši úroků, které Ličkovým musí zaplatit.

Baník už prý peníze zaplatil

"Celou výši dluhu i s úroky, které uznáváme my, jsme Ličkovým zaslali na účet už před čtrnácti dny, potíž je v tom, že tehdejší rozhodnutí arbitrážní komise vůbec neeviduje, jak se stanovuje výše úroků, a tak každá strana došla k jiné částce," řekl Šafarčík s tím, že se celá záležitost protáhla o týden, protože byl šéf arbitrážní komise na dovolené.

"Dnes odpoledne jsem ale s panem Konečným mluvil a mám od něj slíbeno, že nám hned ráno na klub přijde přesná výše úroků, kterou Baník Ostrava ještě ráno doplatí, aby měl ještě během středy odblokované přestupy," prohlásil Šafarčík.

Spor s Ličkovými trvá už rok

Podle majitele Baníku ani samotní Ličkovi, bývalý manažer Baníku a jeho syn fotbalista, nemají o tom, kolik peněz požadují přesně jasno.

"Rozhodně se nepodřídíme tomu, co po nás požadují oni. O výši úroků se s nimi přeme už rok, naši právnící je tak dlouho bombardují, aby nám doložili doklady, na základě kterých nám doloží, proč si takovou sumu nárokují. Dodnes to ale nebyli schopni udělat," řekl tvrdě Šafarčík.

"Jen v lednu si Verner Lička v mailech nárokoval různě vysoké částky. Tady je vidět, že výpočet není jednoznačný, není jednoduchý a zřejmě ani on v tom nemá úplně jasno," dodal majitel Baníku.

Podle něj bude Baník rozhodnutí komise respektovat a pokud arbitráž nařídí klubu Ličkovým peníze navíc doplatit, okamžitě to udělá. Prý by tedy nemělo nic bránit tomu, aby Baník v sobotu v Teplicích nastoupil i se zimními posilami.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy