Ve Slavii prý skončil Beránek, klub to ale nepotvrdil

ČTK ČTK
31. 5. 2015 15:03
Fotbalová Slavia den po skončení ligové sezony a sobotní porážce 1:3 se Slováckem odvolala trenéra Miroslava Beránka.
Miroslav Beránek
Miroslav Beránek | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalová Slavia podle iSport.cz den po skončení ligové sezony a sobotní porážce 1:3 se Slováckem odvolala trenéra Miroslava Beránka. Vršovický klub informaci odmítl potvrdit s tím, že kouče teprve čeká plánované setkání s vedením. ČTK to řekl tiskový mluvčí Slavia Jiří Vrba.

Server iSport.cz bez uvedení konkrétního zdroje tvrdí, že vedení Slavie se rozhodlo nečekat na analýzu, kterou měl Beránek vypracovat po skončení sezony, a osmapadesátiletého kouče den po prohře se Slováckem odvolalo z funkce. Zkušený trenér má v Edenu smlouvu ještě na dva roky.

"Informaci o odvolání trenéra Beránka v tuto chvíli nemůžeme potvrdit. Jak jsme avizovali včera po zápase na tiskové konferenci, nejprve dojde k setkání hlavního akcionáře a členů představenstva s trenérem, na němž se vyhodnotí uplynulá sezona," řekl Vrba. Beránek odcestoval na dovolenou, takže schůzka by se měla uskutečnit až v týdnu od pondělí 8. června.

Ostřílený trenér se vloni v červnu vrátil do Slavie po jedenácti letech. Za úkol si vytyčil postupně zvednout tápající klub a pokusit se ho do tří let vrátit do pohárové Evropy. První sezona ale výsledkově Pražanům nevyšla a obsadili až jedenácté místo. Dlouho přitom hráli dokonce o záchranu.

 

Právě se děje

Další zprávy