Varnsdorf ligu hrát nebude, jeho místo patrně zaujme Zlín

Sport Sport
10. 6. 2015 11:31
Fotbalisté Varnsdorfu se kvůli nárokům Synot ligy vzdali práva na účast v této soutěži.
Takhle se Varnsdorf radoval z postupu do ligy. Nakonec si v ní ale letos nezahraje
Takhle se Varnsdorf radoval z postupu do ligy. Nakonec si v ní ale letos nezahraje | Foto: ČTK

Varnsdorf - Fotbalový Varnsdorf si v příští sezoně Synot ligu nezahraje. Majitelé klubu se práva na účast v nejvyšší tuzemské soutěži vzdali kvůli problémům se stadionem, který nesplňuje prvoligové kritéria.

"Rozhodli jsme se tak po zralé a racionální úvaze. Možnost startu v nejvyšší soutěži pro nás byla velmi lákavá, ale zároveň bychom na sebe brali až příliš velké riziko,“ řekl Vlastimil Gabriel, předseda představenstva FK Varnsdorf

Místo druhého týmu Fotbalové národní ligy tak nejspíš do Synot ligy zamíří Zlín. "Pokud Zlín splní všechna kritéria a úspěšně projde licenčním řízením, bude v příštím ročníku startovat v Synot lize,“ řekl předseda FAČR Miroslav Pelta.

Varnsdorf se ligového snu nevzdává

Varnsdorf sice ve skončeném licenčním řízení pro kluby SL předložil nájemní smlouvu se stadionem v Jablonci, ale v tuto chvíli nemohl zaručit, že do skončení příští sezony bude varnsdorfský stadion dokončen tak, aby splnil kritéria pro SL. V tom případě by se navíc vystavil hrozbě finančního postihu.

"To, že jsme se nyní vzdali šance startovat v Synot lize, ale rozhodně neznamená, že bychom rezignovali na další budování a vylepšování infrastruktury našeho stadionu. Naopak, v dohledné době chceme začít s postupnou rekonstrukcí a třeba už na konci sezony mít stadion připravený na nejvyšší soutěž," uvedl v tiskové zprávě Gabriel.

"Zároveň chceme i v příštím ročníku Fotbalové národní ligy udržet vysokou sportovní úroveň. Dostat jednou do Varnsdorfu na vlastní stadion zápasy Synot ligy je stále naším velkým přáním. Hrát ji ale nyní na jiném stadionu by bylo přece jenom velké sousto,“ dodal šéf klubu.

V samostatné nejvyšší soutěži došlo k obdobnému případu nevyužití postupu pouze dvakrát. V roce 2009 prodala druhá Čáslav práva na první ligu Slovácku, které skončilo až na desátém místě. Krátce poté bylo na ligovém shromáždění klubů odhlasováno, že v budoucnu už bude možné postupovat pouze podle pořadí v konečné tabulce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy