Vardy zůstal loajální Leicesteru, klubu, který ho vytáhl z bahna. Nyní se o něm chystá film

David Janeczek David Janeczek
23. 6. 2016 12:28
Anglický útočník Jamie Vardy podepsal novou čtyřletou smlouvu s Leicesterem City. Přičemž odmítl lukrativní nabídku z Arsenalu, který za druhého nejlepšího střelce uplynulého ročníku Premier League nabízel Liškám 22 milionů liber (775 milionů korun). Vardy tak zůstal loajální klubu, který ho před čtyřmi lety vytáhl z týmu Fleetwood Town, jenž v té době hrál pátou nejvyšší anglickou soutěž.
Jamie Vardy.
Jamie Vardy. | Foto: Reuters

Praha - Jeden z hlavních strůjců titulu Leicesteru City Jamie Vardy podepsal s Liškami novou vylepšenou čtyřletou smlouvu, přičemž odmítl i vábení Arsenalu, který za něj nabízel 22 milionů liber (775 milionů korun). Vardy tak zůstal loajální klubu, který ho před čtyřmi lety vytáhl z páté anglické ligy.

Vardy si zásluhou skvělé sezony vysloužil pozvánku do reprezentace, ve které debutoval v osmadvaceti letech. Trenér anglické reprezentace Roy Hodgson neváhal Vardyho vzít i na evropský šampionát, kde útočník Leicesteru zatím jednou skóroval. Celkově Vardy v reprezentaci nastoupil k deseti duelům a připsal si čtyři branky.

Vardyho příběh zaujal i filmaře

Pohádkový příběh devětadvacetiletého rodáka z Sheffieldu dokonce natolik zaujal, že se fanoušci nejen fotbalu mohou příští rok těšit na film o Vardym. Vždyť ještě ve třiadvaceti letech hrál Vardy až osmou nejvyšší soutěž v Anglii a na živobytí si vydělával v továrně na speciální ortézy z karbonových vláken, kde pracoval jako dělník.

V telecích letech Vardy na fotbal trochu zanevřel a v té době se dostal i do problémů se zákonem. Kvůli hospodské rvačce musel dokonce nosit elektronický náramek, který kontroloval jeho soudem nařízené domácí vězení.

O tom, že se zmíněný film chystá, svědčí slova Vinnieho Jonese, bývalého fotbalisty a momentálně herce, který říká, že mu tvůrci filmu nabídli roli bývalého manažera Leicesteru Nigela Pearsona, který stál za příchodem Vardyho do Leicesteru.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy