Vardy Street či Ranieri Road. Pokud Leicester vyhraje ligu, starosta přejmenuje ulice

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
17. 4. 2016 11:30
Hlavní město hrabství Leicestershire je velké zhruba jako Ostrava a letos žije fotbalem jako nikdy dřív. Tým kouče Claudia Ranieriho vládne anglické lize a vyhlíží historický titul. A hráči mají před finišem sezony speciální motivaci.
Budou se fotbalisté Leicesteru radovat i po posledním kole Premier League?
Budou se fotbalisté Leicesteru radovat i po posledním kole Premier League? | Foto: Reuters

Leicester – Pokud fotbalisté anglického Leicesteru udrží vedení v Premier League a stanou se šampióny, starosta Sir Peter Soulsby pojmenuje po hráčích a trenérech ulice města.

Hlavní město hrabství Leicestershire je velké zhruba jako Ostrava a letos žije fotbalem jako nikdy dřív. Tým kouče Claudia Ranieriho vládne anglické lize a vyhlíží historický titul. A hráči mají před finišem sezony speciální motivaci.

Pokud se vám to zdá už za hranou, vězte, že v Leicesteru jde o vcelku běžnou věc. Svou ulici tu má například i klubová legenda Gary Lineker. "Poctili jsme takto hvězdy sportu už v minulosti. Část města se jmenuje po golfistech a je zde také například Lineker Road," uvedl Soulsby.

Poslední kola budou smrtící

Teď chce však být starosta ještě štědřejší a cedulí se jmény hráčů by mělo ve městě přibýt podstatně víc. "Pokud to zvládnou, bude to ohromný týmový úspěch. Tohle není banda jednotlivců, ale rovnocenný tým," prohlásil starosta.

Už za měsíc tak se tak lidé možná budou procházet po Vardy Street, Schmeichel Vale, Mahrez Drive nebo Ranieri Road.

Lišky čeká do konce soutěže ještě pět kol. Na kontě mají pětibodový náskok na Tottenham. Hotovo ale ještě ani zdaleka není. Dnes na svém stadionu přivítají West Ham, příští týden pak Swansea. Opravdu smrtící však budou poslední tři kola. Postupně je totiž čeká Manchester United, Everton a Chelsea.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Británii stávkují železničáři. Půlka tratí bude ve čtvrtek a v sobotu zavřena

V Británii dnes stávkuje přes 45 000 železničářů. Kvůli mzdovým a pracovním podmínkám mají protestovat i v sobotu. Uzavřena je zhruba polovina britských tratí, funguje kolem 20 procent spojů, informoval zpravodajský server BBC. Stávku dříve ohlásily odborové svazy RMT, TSSA a Unite.

Podle společnosti Network Rail, která vlastní většinu železniční sítě, se očekává, že dnes a v sobotu bude po celé zemi jezdit kolem 4300 spojů. To je sice nejvyšší počet během série celostátních stávek odborů RMT, i tak to ale představuje pouze o něco víc než pětinu obvyklé úrovně služeb.

Na některých místech, včetně měst Portsmouth, Swansea a Blackpool, nebudou vlaky jezdit vůbec. Ani na sever od skotského města Falkirku nebudou jezdit žádné spoje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy