Vardy Street či Ranieri Road. Pokud Leicester vyhraje ligu, starosta přejmenuje ulice

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
17. 4. 2016 11:30
Hlavní město hrabství Leicestershire je velké zhruba jako Ostrava a letos žije fotbalem jako nikdy dřív. Tým kouče Claudia Ranieriho vládne anglické lize a vyhlíží historický titul. A hráči mají před finišem sezony speciální motivaci.
Budou se fotbalisté Leicesteru radovat i po posledním kole Premier League?
Budou se fotbalisté Leicesteru radovat i po posledním kole Premier League? | Foto: Reuters

Leicester – Pokud fotbalisté anglického Leicesteru udrží vedení v Premier League a stanou se šampióny, starosta Sir Peter Soulsby pojmenuje po hráčích a trenérech ulice města.

Hlavní město hrabství Leicestershire je velké zhruba jako Ostrava a letos žije fotbalem jako nikdy dřív. Tým kouče Claudia Ranieriho vládne anglické lize a vyhlíží historický titul. A hráči mají před finišem sezony speciální motivaci.

Pokud se vám to zdá už za hranou, vězte, že v Leicesteru jde o vcelku běžnou věc. Svou ulici tu má například i klubová legenda Gary Lineker. "Poctili jsme takto hvězdy sportu už v minulosti. Část města se jmenuje po golfistech a je zde také například Lineker Road," uvedl Soulsby.

Poslední kola budou smrtící

Teď chce však být starosta ještě štědřejší a cedulí se jmény hráčů by mělo ve městě přibýt podstatně víc. "Pokud to zvládnou, bude to ohromný týmový úspěch. Tohle není banda jednotlivců, ale rovnocenný tým," prohlásil starosta.

Už za měsíc tak se tak lidé možná budou procházet po Vardy Street, Schmeichel Vale, Mahrez Drive nebo Ranieri Road.

Lišky čeká do konce soutěže ještě pět kol. Na kontě mají pětibodový náskok na Tottenham. Hotovo ale ještě ani zdaleka není. Dnes na svém stadionu přivítají West Ham, příští týden pak Swansea. Opravdu smrtící však budou poslední tři kola. Postupně je totiž čeká Manchester United, Everton a Chelsea.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy