Byla to fotbalová válka, řekl Van Kessel po premiéře v základu Gdaňsku. Sudí rozdal patnáct karet

Sport Sport
6. 3. 2017 18:24
Divokou premiéru v základní sestavě polské Lechie Gdaňsk absolvoval kmenový hráč Slavie Gino van Kessel. V zápase vedoucího týmu tabulky Lechie na hřišti Lechu Poznaně rozdal rozhodčí patnáct karet, z toho tři červené pro hostující hráče.
Gino van Kessel na podzim během angažmá ve Slavii.
Gino van Kessel na podzim během angažmá ve Slavii. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - V polské lize už týmy stihly čtyři jarní zápasy. Pro kmenového fotbalistu Slavie Gina van Kessela byl ale víkendový šlágr na hřišti třetího Lechu Poznaň první šancí v základní sestavě Lechie Gdaňsk.

Reprezentant Curaçaa v úvodní jedenáctce vydržel na hřišti do 67. minuty, kdy ho vystřídal Flávio Paixão, jehož dvojče Marca znají velmi dobře sparťanští fanoušci. Van Kesel tak nebyl u rozhodující branky Radoslawa Majewskiho ze 70. minuty.

Vodotrysk emocí sledoval z lavičky

Rodák z nizozemského Alkmaaru také už seděl na lavičce, když sudí Szymon Marciniak vyloučil jeho tři spoluhráče. V 76. minutě totiž Van Kesselův spoluhráč Gregorz Kuswik kopl ležícího protihráče, za což dostal druhou žlutou kartu. Celý incident vyvrcholil o minutu později hromadnou potyčkou.

Video: www.youtube.com

Lechie však dohrávala o devíti hráčích, protože jednu z červených karet dostal z lavičky náhradní brankář Gdaňsku Vanja Milinkovič-Savič.

"Fotbal připomínal válku a emoce ovládly celý zápas. Rozhodčí rozdal patnáct karet. Sudí je šéfem na hřišti a musíme jeho rozhodnutí respektovat," řekl pro Przeglad Sportowy Gino van Kessel.

Lechia zůstává první

I přes vyhrocenou atmosféru se rodilý Nizozemec cítil na trávníku dobře. "Ale nemůžu být spokojený, protože jsme prohráli. Musíme tvrdě pracovat, abychom zlepšili naši hru," hodnotil první jarní prohru Lechie. "Pokud jde o mě, tak si myslím, že jsem mohl udělat více směrem dopředu," dodal na svou adresu. Polská média však hodnotila Van Kesselovu premiéru v základní sestavě pozitivně. 

"Nejsem spokojen s výsledkem, ale i přes prohru jsme stále v čele ligy," napsal po zápase van Kessel na svém instagramu.

Lechie po 24. kole vede ligu před Jagielloniou o bod, třetí Lech Poznaň ztrácí na čelo body dva. Van Kessel tedy teoreticky může na konci sezony slavit hned dva ligové tituly. Slavia totiž vede českou ligu o čtyři body.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

EU a USA uvalily sankce na ruské činitele kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské představitele za uvěznění opozičního vůdce Alexeje Navalného a potlačování pokojných protestů. Mezi vysoce postavenými činiteli, k jejichž potrestání unie vůbec poprvé využila nový globální sankční režim, je i generální prokurátor Igor Krasnov či hlavní vyšetřovatel Alexandr Bastrykin.

Sankce v úterý uvalily na několik Rusů a podniků i Spojené státy. Jedná se o první protiruské sankce vlády prezidenta Bidena, který slíbil zaujmout k Rusku tvrdší postoj než jeho předchůdce Donald Trump. Republikánský exprezident se často vyjadřoval o svém ruském protějšku Vladimiru Putinovi obdivně a dlouhodobě se stavěl proti návrhům na potrestání Moskvy.

Americká vláda plánovala sankce vůči Rusku několik týdnů. Zatím není jasné, na které činitele konkrétně míří. Zacíleny jsou však kromě jedinců také na 14 společností, jež se většinou specializují na výrobu biologických a chemických látek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy