Van Gaal popřel, že by ukončil trenérskou kariéru

ČTK ČTK
18. 1. 2017 11:33
"Není pravda, že jsem skončil s trénováním, ne v tuhle chvíli. I když je to jedna z možností, není to definitivní," uvedl Van Gaal.
Louís van Gaal
Louís van Gaal | Foto: Reuters

Amsterodam - Fotbalový kouč Louis van Gaal popřel úterní informace o tom, že by ukončil trenérskou kariéru. Pětašedesátiletý Nizozemec si podle svých slov pouze vzal pracovní volno do léta, kdy se rozhodne, zda bude pokračovat.

"Není pravda, že jsem skončil s trénováním, ne v tuhle chvíli. I když je to jedna z možností, není to definitivní. Rozhodnu se na konci pracovní dovolené, kterou jsem si vzal, v červnu nebo v červenci," řekl Van Gaal španělské rozhlasové stanici Cadena Ser.

Nizozemský list De Telegraaf v úterý uvedl, že zkušený kouč nadobro končí s trenérskou kariérou. Důvodem měla být prosincová náhlá smrt jeho zetě, kvůli níž odmítl i lukrativní nabídku z Číny.

Van Gaal je bez práce od loňského května, kdy skončil v Manchesteru United. Minulý měsíc dostal nabídku z Valencie, ale nepřijal ji. "Jestli budu pokračovat nebo ne, záleží také na tom, jaké nabídky dostanu. Už jsem trénoval mnoho klubů a myslím, že je velmi těžké se na téhle úrovni zlepšit," podotkl Van Gaal.

Od roku 1991 vedl dvakrát nizozemskou reprezentaci a dvakrát Barcelonu, dále trénoval Ajax Amsterodam, Alkmaar, Bayern Mnichov a naposledy Manchester United. Se svými týmy vyhrál dvacet trofejí, z toho sedm ligových titulů.

 

Právě se děje

před 41 minutami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy