Válka agentů 2016. Paska a spol. si stěžují na Zíku, že porušuje normy, vyšetří to FAČR

Luděk Mádl Luděk Mádl
7. 4. 2016 17:00
Asociace fotbalových agentů, kterou řídí Pavel Paska, požádala FAČR, aby prošetřila jednání agenta Pavla Zíky.
Do českého fotbalového rybníčku se vrátil žralok s pěkně ostrými zuby. Asociace agentů požádala FAČR, aby jednání Pavla Zíky prověřila
Do českého fotbalového rybníčku se vrátil žralok s pěkně ostrými zuby. Asociace agentů požádala FAČR, aby jednání Pavla Zíky prověřila | Foto: ČTK

Praha - V jejich prostředí se hraje ostrými lokty. Českým fotbalovým agentům se zdá, že Pavel Zíka po svém návratu do branže používá lokty až příliš ostré. Asociace fotbalových agentů se tedy rozhodla oslovit s tímto případem Fotbalovou asociaci ČR.

"Na zasedání Asociace fotbalových agentů projevilo nespokojenost s jednáním Pavla Zíky hned několik našich členů. Agentská asociace proto podala podnět ke Komisi pro činnost zprostředkovatelů, zřízenou při Fotbalové asociaci ČR. Žádáme, aby prověřila, zda Pavel Zíka nepřekročil svým jednáním rámec norem, které jsou pro naši práci závazně stanoveny," řekl Pavel Paska, prezident české Asociace fotbalových agentů.

"Zaznamenal jsem, že snad měl nějaké výhrady vůči mně Martin Hrdlička. Já jsem každopádně přesvědčen, že jsem se žádným pravidlům nezpronevěřil, a jsem samozřejmě připraven si svou práci obhájit. Jde o konkurenční boj, každý chce mít ty nejlepší hráče," reagoval Pavel Zíka.

Na scénu se vrátil pěkně ostře

Ten v minulosti patřil k nejmocnějším českým agentům, "stvořil" nejen Petra Čecha, ale i agenturu Sport Invest, která dnes zastupuje nejširší portfolio sportovců na českém trhu. Před pěti lety ale Zíku z firmy vyplatili jeho společníci.

Na fotbalovou scénu se Pavel Zíka po vypršení konkurenční doložky před nedávnem vrátil pod značkou Global Sport, jejímž investorem by měl být Karel Pražák, spolumajitel stadionu v Edenu.

Zíka a jeho nová firma nyní zastupují například Václava Procházku, Davida Limberského nebo Václava Pilaře. Vedle fotbalistů se Global Sports stará také o žhavou atletickou favoritku pro olympijské Rio Zuzanu Hejnovou.

V aktuálním sporu, který se probíral na středečním zasedání Asociace fotbalových agentů, jde o to, že si agenti snaží mezi sebou přetahovat hráče. "Fotbalisty, se kterými spolupracuji, oslovoval pan Zíka přes prostředníky, jednoho teď i napřímo. Mně se to nelíbí, tak jsem se ozval. A podobně o Pavlu Zíkovi hovořili na té středeční schůzi i další agenti," poznamenal Martin Hrdlička, syn teplické funkcionářské legendy.

"Podnět jsme obdrželi a naše komise se jím bude zabývat příští týden," konstatoval Jan Pauly, předseda Komise pro činnost zprostředkovatelů FAČR. Jeho sbor rozhodne o tom, zda Pavel Zíka nějakou normu překročil, či nikoli. Pokud by shledala pochybení, může případ předat disciplinární komisi.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Předsedou Asociace krajů zvolili hejtmani Martina Kubu z ODS

Předsedou Asociace krajů ČR zvolili ve středu hejtmani jihočeského hejtmana Martina Kubu (ODS). Jeho prvním místopředsedou bude hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO). Představitel opozičních občanských demokratů bude v čele asociace po 12 letech, mezi roky 2001 až 2008 ji vedl nynější europoslanec Evžen Tošenovský (ODS).

Po minulých krajských volbách před čtyřmi lety se předsedkyní Asociace krajů stala Jana Mračková Vildumetzová (ANO), která nahradila Michala Haška (ČSSD). Prvním místopředsedou byl zvolen Jiří Zimola (ČSSD). Zimola na funkci hejtmana rezignoval v dubnu 2017, mandát nedokončila ani Vildumetzová, která se na konci loňského roku funkce vzdala s ohledem na těhotenství.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump možná brzy ohlásí další kandidaturu na prezidenta

Do inaugurace nového amerického prezidenta zbývá ještě sedm týdnů, už nyní však není nouze o spekulace týkající se příštích voleb hlavy státu v USA. Pozornost se přitom upírá především k odcházejícímu šéfovi Bílého domu Donaldu Trumpovi, který by v roce 2024 mohl usilovat o druhý mandát. Ohlášení kandidatury by podle nejnovějších zpráv mohlo přijít už v lednu.

Trump se zatím k příštímu volebnímu cyklu jasně nevyjádřil. Pokud by už nyní kandidaturu potvrdil, uznal by tím, že jej 20. ledna ve funkci vystřídá bývalý viceprezident Joe Biden, který podle částečně potvrzených výsledků vyhrál letošní volby se ziskem 306 volitelských hlasů z celkových 538. Trump i skoro měsíc po konci hlasování ale porážku odmítá a pokračuje ve snaze změnit výsledky soudní cestou.

Jeho kroky v zákulisí ovšem naznačují, že si je dobře vědom toho, že Bílý dům po čtyřech letech bude muset opustit. Zpravodajský server Axios už 9. listopadu přinesl zprávu, že prezident údajně se svými poradci probíral plány ohledně roku 2024.

Další signál poskytla uniklá nahrávka pořízená při úterním vánočním večírku v Bílém domě. Na ní Trump naznačuje, že když se mu nyní nepodaří udržet při moci, pokusí se v dalších letech o návrat do čela Spojených států. "Byly to skvělé čtyři roky. Snažíme se udělat další čtyři roky. V opačném případě se uvidíme za čtyři roky," citovala jeho slova média.

Zdroj: ČTK
Další zprávy