Válka agentů 2016. Paska a spol. si stěžují na Zíku, že porušuje normy, vyšetří to FAČR

Luděk Mádl Luděk Mádl
7. 4. 2016 17:00
Asociace fotbalových agentů, kterou řídí Pavel Paska, požádala FAČR, aby prošetřila jednání agenta Pavla Zíky.
Do českého fotbalového rybníčku se vrátil žralok s pěkně ostrými zuby. Asociace agentů požádala FAČR, aby jednání Pavla Zíky prověřila
Do českého fotbalového rybníčku se vrátil žralok s pěkně ostrými zuby. Asociace agentů požádala FAČR, aby jednání Pavla Zíky prověřila | Foto: ČTK

Praha - V jejich prostředí se hraje ostrými lokty. Českým fotbalovým agentům se zdá, že Pavel Zíka po svém návratu do branže používá lokty až příliš ostré. Asociace fotbalových agentů se tedy rozhodla oslovit s tímto případem Fotbalovou asociaci ČR.

"Na zasedání Asociace fotbalových agentů projevilo nespokojenost s jednáním Pavla Zíky hned několik našich členů. Agentská asociace proto podala podnět ke Komisi pro činnost zprostředkovatelů, zřízenou při Fotbalové asociaci ČR. Žádáme, aby prověřila, zda Pavel Zíka nepřekročil svým jednáním rámec norem, které jsou pro naši práci závazně stanoveny," řekl Pavel Paska, prezident české Asociace fotbalových agentů.

"Zaznamenal jsem, že snad měl nějaké výhrady vůči mně Martin Hrdlička. Já jsem každopádně přesvědčen, že jsem se žádným pravidlům nezpronevěřil, a jsem samozřejmě připraven si svou práci obhájit. Jde o konkurenční boj, každý chce mít ty nejlepší hráče," reagoval Pavel Zíka.

Na scénu se vrátil pěkně ostře

Ten v minulosti patřil k nejmocnějším českým agentům, "stvořil" nejen Petra Čecha, ale i agenturu Sport Invest, která dnes zastupuje nejširší portfolio sportovců na českém trhu. Před pěti lety ale Zíku z firmy vyplatili jeho společníci.

Na fotbalovou scénu se Pavel Zíka po vypršení konkurenční doložky před nedávnem vrátil pod značkou Global Sport, jejímž investorem by měl být Karel Pražák, spolumajitel stadionu v Edenu.

Zíka a jeho nová firma nyní zastupují například Václava Procházku, Davida Limberského nebo Václava Pilaře. Vedle fotbalistů se Global Sports stará také o žhavou atletickou favoritku pro olympijské Rio Zuzanu Hejnovou.

V aktuálním sporu, který se probíral na středečním zasedání Asociace fotbalových agentů, jde o to, že si agenti snaží mezi sebou přetahovat hráče. "Fotbalisty, se kterými spolupracuji, oslovoval pan Zíka přes prostředníky, jednoho teď i napřímo. Mně se to nelíbí, tak jsem se ozval. A podobně o Pavlu Zíkovi hovořili na té středeční schůzi i další agenti," poznamenal Martin Hrdlička, syn teplické funkcionářské legendy.

"Podnět jsme obdrželi a naše komise se jím bude zabývat příští týden," konstatoval Jan Pauly, předseda Komise pro činnost zprostředkovatelů FAČR. Jeho sbor rozhodne o tom, zda Pavel Zíka nějakou normu překročil, či nikoli. Pokud by shledala pochybení, může případ předat disciplinární komisi.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 3 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy