Válka agentů 2016. Paska a spol. si stěžují na Zíku, že porušuje normy, vyšetří to FAČR

Luděk Mádl Luděk Mádl
7. 4. 2016 17:00
Asociace fotbalových agentů, kterou řídí Pavel Paska, požádala FAČR, aby prošetřila jednání agenta Pavla Zíky.
Do českého fotbalového rybníčku se vrátil žralok s pěkně ostrými zuby. Asociace agentů požádala FAČR, aby jednání Pavla Zíky prověřila
Do českého fotbalového rybníčku se vrátil žralok s pěkně ostrými zuby. Asociace agentů požádala FAČR, aby jednání Pavla Zíky prověřila | Foto: ČTK

Praha - V jejich prostředí se hraje ostrými lokty. Českým fotbalovým agentům se zdá, že Pavel Zíka po svém návratu do branže používá lokty až příliš ostré. Asociace fotbalových agentů se tedy rozhodla oslovit s tímto případem Fotbalovou asociaci ČR.

"Na zasedání Asociace fotbalových agentů projevilo nespokojenost s jednáním Pavla Zíky hned několik našich členů. Agentská asociace proto podala podnět ke Komisi pro činnost zprostředkovatelů, zřízenou při Fotbalové asociaci ČR. Žádáme, aby prověřila, zda Pavel Zíka nepřekročil svým jednáním rámec norem, které jsou pro naši práci závazně stanoveny," řekl Pavel Paska, prezident české Asociace fotbalových agentů.

"Zaznamenal jsem, že snad měl nějaké výhrady vůči mně Martin Hrdlička. Já jsem každopádně přesvědčen, že jsem se žádným pravidlům nezpronevěřil, a jsem samozřejmě připraven si svou práci obhájit. Jde o konkurenční boj, každý chce mít ty nejlepší hráče," reagoval Pavel Zíka.

Na scénu se vrátil pěkně ostře

Ten v minulosti patřil k nejmocnějším českým agentům, "stvořil" nejen Petra Čecha, ale i agenturu Sport Invest, která dnes zastupuje nejširší portfolio sportovců na českém trhu. Před pěti lety ale Zíku z firmy vyplatili jeho společníci.

Na fotbalovou scénu se Pavel Zíka po vypršení konkurenční doložky před nedávnem vrátil pod značkou Global Sport, jejímž investorem by měl být Karel Pražák, spolumajitel stadionu v Edenu.

Zíka a jeho nová firma nyní zastupují například Václava Procházku, Davida Limberského nebo Václava Pilaře. Vedle fotbalistů se Global Sports stará také o žhavou atletickou favoritku pro olympijské Rio Zuzanu Hejnovou.

V aktuálním sporu, který se probíral na středečním zasedání Asociace fotbalových agentů, jde o to, že si agenti snaží mezi sebou přetahovat hráče. "Fotbalisty, se kterými spolupracuji, oslovoval pan Zíka přes prostředníky, jednoho teď i napřímo. Mně se to nelíbí, tak jsem se ozval. A podobně o Pavlu Zíkovi hovořili na té středeční schůzi i další agenti," poznamenal Martin Hrdlička, syn teplické funkcionářské legendy.

"Podnět jsme obdrželi a naše komise se jím bude zabývat příští týden," konstatoval Jan Pauly, předseda Komise pro činnost zprostředkovatelů FAČR. Jeho sbor rozhodne o tom, zda Pavel Zíka nějakou normu překročil, či nikoli. Pokud by shledala pochybení, může případ předat disciplinární komisi.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy