reklama
 
 

Valcke po inspekci zapochyboval o třech stadionech pro MS

30. 5. 2014 10:07
Potíže jsou podle něj v Natalu, Porto Alegre a Sao Paulu, které bude za dva týdny hostit zahajovací zápas.

Sao Paulo - Generální sekretář FIFA Jerome Valcke po závěrečné inspekční cestě po hostitelských městech fotbalového mistrovství světa v Brazílii vyjádřil pochyby o přípravách na třech stadionech. Potíže jsou podle něj v Natalu, Porto Alegre a Sao Paulu, které bude za dva týdny hostit zahajovací zápas.

Pobřežní město Natal má přivítat čtyři duely základních skupin, tamní přípravy ale Valcke označil za "boj s časem". V Portu Alegre, kde se vedle základních skupin má hrát i jeden osmifinálový duel, pak je podle sekretáře ještě "hodně co dodělat".

Stadion v Sao Paulu, který bude 12. června hostit zahajovací zápas mezi domácí Brazílií a Chorvatskem, sice už prošel generální zkouškou, FIFA si ale vyžádala ještě další testovací zápas. Ani na něj ale místní úřady zřejmě nepustí fanoušky na nově vybudované provizorní tribuny, takže maximální kapacita stadionu 69.160 míst bude poprvé naplněna až při MS.

Valcke zakončil svou inspekční cestu v Salvadoru, kde se uskuteční očekávaná repríza finále posledního šampionátu mezi Španělskem a Nizozemskem. "Na ten den musí být vše perfektní. Jsem nadšený tím, jak v Salvadoru přistupují k práci a dokončují všechno potřebné pro fanoušky, média a týmy," napsal na twitteru.

autor: ČTK | 30. 5. 2014 10:07

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama