Vaclík si zase nezachytá, Pešice možná zkusí i tři útočníky

Adam Sušovský Adam Sušovský
14. 11. 2013 16:34
V bráně Josef Pešice nic zkoušet nebude. Kdyby proti Kanadě nenastoupil Petr Čech, fanoušci v Olomouci by mu to nikdy neodpustili. Možná ale zkusí hru na tři útočníky.
Petr Čech už nemusí nikomu nic dokazovat. Do brány reprezentace ale mladíky nepustí ani ve zbytečném přáteláku s Kanadou.
Petr Čech už nemusí nikomu nic dokazovat. Do brány reprezentace ale mladíky nepustí ani ve zbytečném přáteláku s Kanadou. | Foto: Reuters

Olomouc - Fotbalová reprezentace nastoupí i v přátelském utkání s Kanadou s Petrem Čechem v bráně. Tomáš Vaclík, který byl povolán jako brankář číslo dva a trenéf Josef Pešice ho teoreticky mohl na mezinárodní úrovni vyzkoušet, se na trávník nedostane vůbec.

"Dlouho jsem zvažoval, jestli dám příležitost jemu, nebo raději pustím do hry šest hráčů do pole. Kdybych ale nepustil do hry Petra Čecha, fanoušci v Olomouci by mi to nikdy neodpustili, takže Vaclík šanci nakonec nedostane" prozradil na dnešní tiskové konferenci přímo v Olomouci novinářům Pešice.

"Já si stojím za tím, že v reprezentaci mají hrát vždy jen ti nejlepší," řekl s tím, že Vaclíka zkoušet nepotřebuje. Jeden zápas už źa českou reprezentaci odchytal.

Čech neuvažoval, že by na zbytečný zápas nepřijel

Petr Čech přitom ještě na začátku týdne v Praze označil utkání s Kanadou za zbytečné. Kvalifikace na mistrovství Evropy totiž začne až na podzim příštího roku, do té doby navíc fotbalisté určitě změní trenéra.  "Zápasy si ale nevybírám, trenér Pešice chtěl abych přijel, já byl k dispozici, tak jsem tady," řekla dnes opora Chelsea. O tom, že by nepřijel, prý Čech ani minutu neuvažoval.

Pro Pešiceho bude zítřejší zápas s Kanadou s největší pravděpodobností také jeho derniéra na pozici hlavního trenéra. Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta totiž usiluje o úspěšného kouče Plzně Pavla Vrbu. Jasno o tom, kdy a zda vůbec Vrba reprezentaci převezme, by mohlo být už zítra. Rozhodnout by se mohlo přímo v Olomouci.

"Jak bych si to chtěl speciálně užít? Byl bych rád, kdybychom vyhráli a hráli dobrý fotbal," usmíval se Pešice.

"Moc toho Kanadě nevíme"

Fotbalisté se do Olomouce přesunuli z Prahy dnes odpoledne vlakem, ještě večer je čeká přímo na Andrově stadionu trénink, pak příprava na zápas u videa.

"Tolik toho o Kanadě ale nevíme, je to soupeř z jiného kontinentu," říkal Pešice a pak potvrdil, že dosud stále nemá jasno o tom, jaká základní jedenáctka vyběhne od začátku zápasu na trávník.

"Můžu říct, že na levém kraji obrany nastoupít od začátku Čelůstka, nejvíc mě ale trápí složení prostřední řady, proto kalkuluju. Chci dát šanci všem a chci, aby to k sobě pasovalo, aby se alespoň někteří kluci do budoucna sehráli. Chci aby oba poločasy byly dobré," řekl Pešice, který nemůže počítat se zraněnými oporami Rosickým a Daridou, chybí i Hušbauer a Plašil, takže jsou Češi bez dostatku kvalitních tvořivých hráčů.

Ofenzivní chutě. Zkusí to Pešice na tři útočníky?

I tak ale budou proti Kanadě jasným favoritem. Vždyť jejich soupeř už v osmi zápasech v řadě ani neskóroval. A tak hodlají Češi v Olomouci hlavně útočit a bavit fanoušky atraktivním fotbalem.

"Budeme hrát na dva útočníky. Máme tady Kadlece, Kozáka i Vydru, to je budoucnost našeho týmu. Může se stát, že to chvíli zkusíme a budou hrát všichni tři najednou," naznačil Pešice.

Fotbalisté proti Kanadě nastoupí v Olomouci zítra od 17:00, utkání budeme sledovat v podrobné on-line reportáži na Aktuálně.cz.

Před zápasem bude celý tým přímo na trávníku gratulovat trenérovi Karlu Brücknerovi, který včera oslavil své čtyřiasedmdesáté narozeniny.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy