Vaclík si zase nezachytá, Pešice možná zkusí i tři útočníky

Adam Sušovský Adam Sušovský
14. 11. 2013 16:34
V bráně Josef Pešice nic zkoušet nebude. Kdyby proti Kanadě nenastoupil Petr Čech, fanoušci v Olomouci by mu to nikdy neodpustili. Možná ale zkusí hru na tři útočníky.
Petr Čech už nemusí nikomu nic dokazovat. Do brány reprezentace ale mladíky nepustí ani ve zbytečném přáteláku s Kanadou.
Petr Čech už nemusí nikomu nic dokazovat. Do brány reprezentace ale mladíky nepustí ani ve zbytečném přáteláku s Kanadou. | Foto: Reuters

Olomouc - Fotbalová reprezentace nastoupí i v přátelském utkání s Kanadou s Petrem Čechem v bráně. Tomáš Vaclík, který byl povolán jako brankář číslo dva a trenéf Josef Pešice ho teoreticky mohl na mezinárodní úrovni vyzkoušet, se na trávník nedostane vůbec.

"Dlouho jsem zvažoval, jestli dám příležitost jemu, nebo raději pustím do hry šest hráčů do pole. Kdybych ale nepustil do hry Petra Čecha, fanoušci v Olomouci by mi to nikdy neodpustili, takže Vaclík šanci nakonec nedostane" prozradil na dnešní tiskové konferenci přímo v Olomouci novinářům Pešice.

"Já si stojím za tím, že v reprezentaci mají hrát vždy jen ti nejlepší," řekl s tím, že Vaclíka zkoušet nepotřebuje. Jeden zápas už źa českou reprezentaci odchytal.

Čech neuvažoval, že by na zbytečný zápas nepřijel

Petr Čech přitom ještě na začátku týdne v Praze označil utkání s Kanadou za zbytečné. Kvalifikace na mistrovství Evropy totiž začne až na podzim příštího roku, do té doby navíc fotbalisté určitě změní trenéra.  "Zápasy si ale nevybírám, trenér Pešice chtěl abych přijel, já byl k dispozici, tak jsem tady," řekla dnes opora Chelsea. O tom, že by nepřijel, prý Čech ani minutu neuvažoval.

Pro Pešiceho bude zítřejší zápas s Kanadou s největší pravděpodobností také jeho derniéra na pozici hlavního trenéra. Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta totiž usiluje o úspěšného kouče Plzně Pavla Vrbu. Jasno o tom, kdy a zda vůbec Vrba reprezentaci převezme, by mohlo být už zítra. Rozhodnout by se mohlo přímo v Olomouci.

"Jak bych si to chtěl speciálně užít? Byl bych rád, kdybychom vyhráli a hráli dobrý fotbal," usmíval se Pešice.

"Moc toho Kanadě nevíme"

Fotbalisté se do Olomouce přesunuli z Prahy dnes odpoledne vlakem, ještě večer je čeká přímo na Andrově stadionu trénink, pak příprava na zápas u videa.

"Tolik toho o Kanadě ale nevíme, je to soupeř z jiného kontinentu," říkal Pešice a pak potvrdil, že dosud stále nemá jasno o tom, jaká základní jedenáctka vyběhne od začátku zápasu na trávník.

"Můžu říct, že na levém kraji obrany nastoupít od začátku Čelůstka, nejvíc mě ale trápí složení prostřední řady, proto kalkuluju. Chci dát šanci všem a chci, aby to k sobě pasovalo, aby se alespoň někteří kluci do budoucna sehráli. Chci aby oba poločasy byly dobré," řekl Pešice, který nemůže počítat se zraněnými oporami Rosickým a Daridou, chybí i Hušbauer a Plašil, takže jsou Češi bez dostatku kvalitních tvořivých hráčů.

Ofenzivní chutě. Zkusí to Pešice na tři útočníky?

I tak ale budou proti Kanadě jasným favoritem. Vždyť jejich soupeř už v osmi zápasech v řadě ani neskóroval. A tak hodlají Češi v Olomouci hlavně útočit a bavit fanoušky atraktivním fotbalem.

"Budeme hrát na dva útočníky. Máme tady Kadlece, Kozáka i Vydru, to je budoucnost našeho týmu. Může se stát, že to chvíli zkusíme a budou hrát všichni tři najednou," naznačil Pešice.

Fotbalisté proti Kanadě nastoupí v Olomouci zítra od 17:00, utkání budeme sledovat v podrobné on-line reportáži na Aktuálně.cz.

Před zápasem bude celý tým přímo na trávníku gratulovat trenérovi Karlu Brücknerovi, který včera oslavil své čtyřiasedmdesáté narozeniny.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy