Váchova paráda a pohotový Lafata. Sparta přehrála Bern

2. 10. 2014 20:49
Český mistr napravil v Evropské lize prohru z Neapole a na domácím hřišti přehrál švýcarského soupeře.
Lukáš Vácha otevřel skóre utkání nádherným gólem.
Lukáš Vácha otevřel skóre utkání nádherným gólem. | Foto: Reuters

Praha - Váchův krásný gól a dvě pohotové trefy kanonýra Lafaty rozhodly o výhře pražské Sparty ve druhém utkání základní skupiny Evropské ligy. Pražané na domácím hřišti přehráli Young Boys Bern a zvítězili 3:1.

"Bylo to těžký zápas, ale vítězný, takže jsme spokojení. Byli jsme dobře připravení, trenéři odvedli skvělou práci," uvedl po utkání v televizním rozhovoru záložník Marek Matějovský.

Utkání jsme sledovali online ZDE.

Rozhodly rychlé góly

Sparta do utkání vstoupila lépe, byla aktivnější, podnikala útočné náznaky. První vážnou akci domácí vytvořili až téměř po půlhodině hry, ale rovnou to znamenalo gól. Dočkal rozehrával rohový kop, Vácha si před vápnem centr zpracoval a ze vzduchu ho trefil tak, že míč odrazem od břevna skončil v síti.

"Všichni na tom měli podíl, Bořek dobře nacentroval, Láďa Krejčí mi odtáhl hráče a já se jen snažil to dobře zpracovat a trefit," hodnotil gólovou ránu po zápase Vácha.

O minutu později bylo na Letné ještě veseleji. Konaté vyhrál souboj s Lecjaksem na křídle, našel poblíž malého vápna Lafatu a ten ranou z první zvýšil na 2:0.

Domácí poté kontrolovali hru a soupeře k ničemu nepouštěli, ale v závěru poločasu se ke střele k tyči dostal Gajić, Bičík ale vyrazil.

Vítězství zpečetil opět Lafata

Po přestávce udeřili hosté. V 52. minutě po dlouhém míči za obranu se o to hlavičkou do Bičíkova protipohybu postaral Hoarau. Bern po kontaktním gólu zvýšil aktivitu, byl nebezpečnější než v prvním poločase, ale to bylo všechno.

Naopak Sparta dokázala v závěru vítězství ještě zvýraznit, když se pět minut před koncem podruhé trefil Lafata a zaznamenal třetí dvougólový zápas za sebou.

Sparta tak má v tabulce skupiny I nyní stejně bodů jako Bern, stoprocentní je zatím Neapol, která v druhém zápase porazila Slovan Bratislava.

"Bern dal asi z jediné vážnější akce gól, je škoda, že jsme si ho nechali dát, mohlo to být klidnější, ale pojistka nakonec přišla a zvládli jsme to," dodal Vácha.

Základní skupina I fotbalové Evropské ligy:

Sparta Praha - Young Boys Bern 3:1 (2:0)

Branky: 28. a 85. Lafata, 27. Vácha - 52. Hoarau. Rozhodčí: Kukulakis - Karsiotis, Baltas (všichni Řec.). ŽK: Konaté, Kadeřábek - Lecjaks. Diváci: 10.205.

Sparta: Bičík - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Vácha - Konaté (81. Mareček), Dočkal, Matějovský (64. Vacek), L. Krejčí (90. Kováč) - Lafata. Trenér: Lavička.

Bern: Mvogo - Sutter (66. Hadergjonaj), Wüthrich (69. Afum), Von Bergen, Rochat - Sanogo - Nuzzolo, Gajič, Steffen (89. Nikci), Lecjaks - Hoarau. Trenér: Forte.