V Žilině krotí nadšení: Odveta bude extrémně těžká

21. 8. 2015 6:16
V obrovské euforii jsou v polovině play off o Evropskou ligu fotbalisté Žiliny. Proti čerstvému držiteli španělského Superpoháru Bilbau sice doma prohrávali už o dva góly, pak ale vývoj otočili.
Žilině se povedl dokonalý obrat.
Žilině se povedl dokonalý obrat. | Foto: Reuters

Žilina - V obrovské euforii jsou v polovině play off o Evropskou ligu fotbalisté Žiliny. Proti čerstvému držiteli španělského Superpoháru Bilbau sice doma prohrávali v poločase o dva góly, po přestávce ale vývoj otočili. O výhře rozhodl v nastaveném čase střídající brazilský útočník William, který zařídil už vyrovnávající gól.

"Přinesl kvalitu," pochvaloval si žilinský trenér Adrián Guľa. "Cítil jsem, že kontaktní gól by mohl pomoci. Výsledek 2:2 by byl krásný, ale 3:2 je třešnička na dortu. Získali jsme skalp velmi kvalitního týmu a máme naději před zápasem v Bilbau. I když soupeř má obrovskou kvalitu," dodal.

Pro své svěřence měl jen slova chvály. "Takhle má vypadat nová Žilina, kterou tu už delší čas budujeme. Mladá, dravá a dostatečně rychlá. Moji hráči někdy opravdu nevědí, jak jsou dobří," tvrdil bývalý záložník, který jako hráč působil také v Jablonci, Opavě nebo Viktorii Žižkov.

Těžký zápas prožil kapitán Viktor Pečovský, neboť po půlhodině nabídl špatnou rozehrávkou gól Kike Solovi. "Chtěl bych mužstvu poděkovat, že dokázalo zápas zvrátit po mojí chybě. Chtěl jsem zahrát malou domů a špatně jsem míč trefil," popsal slovenský reprezentant druhý gól Bilbaa.

Kouč Bilbaa: První gól Žilinu nakopl

Po zápase mu však chyba náladu zkazit nemohla. "Je to neuvěřitelné. Bilbao už možná chtělo jen udržet výsledek, ale my jsme se po prvním gólu chytili. Věřím, že euforii zažijeme i po odvetě," přál si Pečovský.

Ernesto Valverde v pondělí slavil s týmem Superpohár, o který obral slavnou Barcelonu. Jenže v Žilině baskickému týmu zápas nevyšel. "V první půli jsme byli lepší a dařilo se nám i v druhém, jenže poté přišel gól Žiliny a ten je nakopl. A pak dali z protiútoků další dva," litoval španělský trenér.

Žilina už v této sezoně prožila podobný infarktový závěr. I postup ze třetího předkola jí zajistil William v poslední minutě prodloužení na půdě ukrajinské Poltavy. Na euforii může slovenský tým navázat za týden v Bilbau, k postupu mu stačí remíza.