V Římě byli pobodáni tři fanoušci Mönchengladbachu

ČTK ČTK
22. 2. 2013 10:07
Tři fanoušci fotbalistů Borussie Mönchengladbach byli ve čtvrtek pobodáni v Římě, kam jich přijelo na zápas Evropské ligy s Laziem zhruba deset tisíc.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Šafránek

Řím - Tři fanoušci fotbalistů Borussie Mönchengladbach byli ve čtvrtek pobodáni v Římě, kam jich přijelo na zápas Evropské ligy s Laziem zhruba deset tisíc. Podle bundesligového klubu nejsou zranění příznivců vážná.

"Nikdo není v ohrožení života, naštěstí nejde o nic dramatického," řekl mluvčí Borussie Markus Aretz agentuře SID. Dva muži ve věku 50 a 30 let byli pobodáni na různých místech u Olympijského stadionu, třetí útok se odehrál před hotelem Hilton.

Prezident Lazia Claudio Lotito vyjádřil na zraněním fanoušků lítost a vyzval policii, aby rychle vyšetřila, zda šlo o útoky příznivců římského klubu, nebo napadení s fotbalem nesouvisela.

V minulém týdnu utrpěl v Neapoli bodné zranění jeden fanoušek Plzně, který byl s dalšími třemi příznivci přepaden zloději.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Fotbalista Prijovič dostal na tři měsíce domácí vězení

Srbský fotbalista Aleksandar Prijovič byl odsouzen k tříměsíčnímu domácímu vězení za porušení opatření proti šíření koronaviru. Devětadvacetiletý útočník saúdskoarabského týmu Al Ittihád byl v pátek v podvečer zadržen s 19 dalšími lidmi při popíjení v baru v bělehradském hotelu.

Prijovič tím porušil zákaz sdružování většího počtu osob a omezení vycházení mezi pátou hodinou odpolední a pátou ranní. Během sobotního videosoudu v Bělehradu vinu přiznal a byl odsouzen k domácímu vězení na čtvrt roku.

Před Prijovičem se už proti nařízením provinil jiný srbský fotbalista Luka Jovič. Útočník Realu Madrid způsobil před dvěma týdny poprask tím, že opustil nařízenou karanténu po návratu ze Španělska a v Bělehradu slavil narozeniny své přítelkyně. Dvaadvacetiletý fotbalista se hájil tím, že nedostal přesné pokyny, jak se má v izolaci chovat.

Další zprávy