V pohárech končí i Jablonec, s Alkmaarem uhrál remízu

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
4. 8. 2011 22:20
EL: Jablonec - Alkmaar 1:1 (0:1), celkově 1:3

Jablonec - Po Mladé Boleslavi skončila ve čtvrtek pouť letošním ročníkem evropských pohárů i pro druhého českého záastupce, Jablonec.

Ten minulý týden prohrál v Alkmaaru 0:2, a protože dnes na Střelnici s nizozemským celkem jen remizoval 1:1, stejně jako loni zůstane před branami play off Evropské ligy.

Baumit se ovšem na domácím stadionu předvedl ve velice dobrém světle a minimálně za svůj dnešní výkon se nemusí stydět.

Boleslav opět Kypřany neporazila, v Evropské lize končí
Čtvrteční odvetná utkání Evropské ligy jsme sledovali zde
Škoda závěru. Jablonec prohrál v Alkmaaru o dvě branky
Sparta slaví postup: Kweuke zařídil výhru i v Sarajevu

Od první minuty na svého soupeře doslova vlétl, a i když se nakonec v první půli branky nedočkal, především v úvodní půlhodině svého soupeře zaltačil na vlastní polovinu a dokonce se dostával i do solidních šancí.

Jenže žádnou z nich nedokázal protlačit do sítě. Kovařík trefil z přímého kopu jen tyč, Lafata a Piták zase ztroskotali na vynikajícím brankáři AZ Estebanovi.

Soupeř se navíc dostával do rychlých brejků a jeden z nich dokázal ještě před poločasovým hvizdem proměnit. Trefu, kterou v podstatě rozhodl celý dvojzápas, si připsal Charlie Benchsop.

I po poločase se Jablonečtí tlačili dopředu a stejně jako v první půli se tím otevírala vrátka pro rychlé akce Alkmaaru. Lafata, Piták a na druhé straně Benschop s Martensem ale své vynikající příležitosti neproměnili.

Vyrovnání se domácí dočkali až deset minut před koncem, kdy se po rohu a Pitákově přiťuknutí dostal k balonu výborně hrající Luboš Loučka, jenž tvrdou střelou k tyči srovnal na konečných 1:1.

Odvetný zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

Baumit Jablonec - AZ Alkmaar 1:1 (0:1)

Branky: 80. Loučka - 45. Benschop. Rozhodčí: Švecov - Andrejev, Plužnyk (všichni Ukr.). ŽK: Kovařík, Třešňák - Wernbloom, Viergever. Diváci: 4844. První zápas: 0:2, postupuje Alkmaar.

Sestavy:

Jablonec: Špit - Novák (59. Štochl), Pavlík, Beneš, Jablonský - Vošahlík (13. Kopic), Loučka, Vaněk (87. Třešňák), Piták, Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

Alkmaar: Alvarado - Marcellis, Moisander, Viergever, Poulsen - Wernbloom, Elm (77. Falkenburg), Martens - Benschop, Boymans (71. Gudmundsson), Holman (66. Ortiz). Trenér: Verbeek.