V Itálii musíme bodovat naplno, říká Bílek. Funkci nepoložil

Luděk Mádl Luděk Mádl
6. 9. 2013 21:00
MIchal Bílek po porážce od Arménie funkci reprezentačního trenéra nesložil. Pořád vidí šanci získat 9 kvalifikačních bodů
Michal Bílek si v reprezentačním saku připsal další výsledkový trapas
Michal Bílek si v reprezentačním saku připsal další výsledkový trapas | Foto: CPA

Praha - Rezignuje, nebo ne? - ptali se v duchu i nahlas novináři, čekající v Edenu na příchod Michala Bílka na tiskovou konferenci. A to po dalším prohraném duelu kvalifikace o MS 2014, tentokrát 1:2 doma s Arménií...

"Před Arménií jsme byli v situaci, že musíme vyhrát tři zápasy ze čtyř. Hlavně ten nejbližší. To se nepovedlo, ale tři zápasy nám pořád ještě zbývají," řekl pak Bílek v odpovědi na otázku, zda z prohry s Arménií vyvodí osobní zodpovědnost.

A skutečnost, že funkci dobrovolně nepoloží a u týmu zůstává, pak dovysvětlil větou: "Teď nás čeká Itálie, tam musíme samozřejmě bodovat naplno." Zápas v Turíně se hraje v úterý večer.

Všechno to lítalo kolem...

Bílkovo základní zhodnocení zápasu s Arménií? "Vstoupili jsme do zápasu poměrně dobře, na 25 minut jsme soupeře dostali pod tlak, bylo tam i nějaké zakončení... Ale pak se nám během zápasu moc nedařilo soupeřovu branku ohrožovat, všechno to lítalo kolem."

Český tým se podle Bílka nechal rozhodit inkasovaným gólem. "Po něm jsme měli pár minut rozháraných. Druhá půle pak měla podobný scénář jako první, byl tam tlak, ale do kloudného zakončení jsme nešli, bylo to platonické. V 90. minutě měl Sivok, kterého jsme vysunuli na hrot, šanci hlavou - ale z protiútoku jsme gól dostali. Je to samozřejmě zklamání," pravil Bílek.

Postupové šance českého celku se pochopitelně zminimalizovaly, Itálie bude v úterý obrovským favoritem, však jde o úřadujícího vicemistra Evropy. "Ale my musíme věřit tomu, že jsme schopni Itálii porazit, doma jsme s ní sehráli dobrou partii... Musíme se o to poprat," nesbalil ještě Bílek bojové praporce.

Útočníci podle kouče pracovali dobře

V utkání vsadil na rozestavení s dvojicí útočníků Kozák - Rabušic, u níž se z novinářské tribuny zdálo, že její provázání se zbytkem týmu není optimální. Bílek to tak neviděl.

"V prvních 25 minutách jsem v tomto ohledu neviděl žádný problém. Co nám chybělo, bylo lepší provedení finální části. Navzdory tlaku jsme si nevytvářeli čisté gólové příležitosti," říká Bílek. "Ale oba útočníci podle mě pracovali velmi dobře."

Pro český tým je máloco složitější než vstřelit gól, v kvalifikaci zatím pokořil jen obrany Malty a Arménie.

"Chybí nám větší klid, schopnost připravit spoluhráči dobrou střeleckou pozici. Na to, jakou v zápasech míváme převahu, střílíme těch branek málo. Kluci se nadřou, ale ta finální část nám nejde," hodnotí Bílek.

Bod byl pro Bílka málo

Zaujala střídání. To Limberského bylo vynucené. "Už v první půli měl žaludeční potíže," vysvětlil trenér.

Mnozí kroutili hlavou, proč dostal ve chvílích, kdy se možná lámala kvalifikace, příležitost zrovna jablonecký Vaněk, co si zatím v reprezentaci zahrál jen pár minut v Maďarsku.

"Má výbornou střelu ze střední vzdálenosti, dostává se na hrot, umí doplňovat útočníky, proto tam šel on," stál si za svým Bílek.

Ten příliš nelitoval toho, že jeho tým nezískal v zápase ani bod, když těsně před koncem vstřelil soupeř branku na 1:2. "Bod byl pro nás málo, riskovali jsme, hráli jsme na vítězství. A tím vzadu vznikaly mezírky. Jedné z nich soupeř využil," dodal reprezentační kouč.

Tři zápasy, tři výhry?

V kabině podle Bílkova vyprávění zavládl po utkání velký smutek. "Kluci byli velmi zklamaní, nadřeli se, vydali se ze sil, do zápasu dali úplně všechno, ale neprosadili se proti zhuštěné obraně. Všichni vědí, jaká je situace. Čeká nás Itálie, pořád se hraje o 9 bodů. Všichni vědí, že žádné klopýtnutí už nesmí existovat."

Padla i otázka, zda si myslí, že jeho tým má po tom, co v kvalifikaci předvádí, vůbec právo pomýšlet na účast na MS 2014 v Brazílii.

"Ještě zbývají tři zápasy. Když je vyhrajeme, tak to právo samozřejmě máme," odvětil Michal Bílek.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 49 minutami

Polovina kontrolovaných e-shopů v prvním čtvrtletí porušila zákon, zjistila inspekce

Polovina internetových obchodů, které kontrolovala v letošním prvním čtvrtletí Česká obchodní inspekce (ČOI), porušila předpisy. Nejčastěji se zjištěná pochybení týkala zákona o ochraně spotřebitele a inspekce za ně uložila pokuty za téměř 1,5 milionu korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla ČOI, která ve sledovaném období, poznamenaném epidemií nemoci covid-19, provedla meziročně šestkrát více kontrol e-shopů. Vzhledem k uzavření mnohých kamenných prodejen kvůli protikoronavirovým opatřením se totiž prodej přes internet výrazně zvýšil.

"Výsledky kontrol v 1. čtvrtletí 2021 potvrzují, že u internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování spotřebitelské legislativy," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Podle něj e-shopy často neinformují zákazníky o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo o jejich právech týkajících se reklamace zboží. Dopouští se i nekalých obchodních praktik a často poskytují lživé či neúplné údaje o výrobku, dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy