V Dolíčku se bude dnes vzpomínat na Lukáše Přibyla

Sport Sport
14. 9. 2014 7:00
Už tři roky uběhly od smrti bývalého sportovního reportéra české televize a později funkcionáře fotbalistů pražských Bohemians a Sparty Lukáše Přibyla.
III. ročník memoriálu Lukáše Přibyla
III. ročník memoriálu Lukáše Přibyla | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Už tři roky uběhly od smrti bývalého sportovního reportéra české televize a později funkcionáře fotbalistů pražských Bohemians a Sparty Lukáše Přibyla.

Při té příležitosti pořádá Real Top Praha 3. ročník jeho memoriálu. Jedná se o charitativní akci, jejíž výtěžek bude rozdělen dětem s mozkovou obrnou, spinální atrofií a centrálním hypotonickým syndromem. 

Akce začíná v Dolíčku ve 14 hodin programem pro děti, v 15:30 proběhne autogramiáda a od 16 hodin proběhne utkání mezi Realem Top Praha a Starou gardou Bohemky, jíž se zúčastní například Antonín Panenka, Ivan Trojan, Jan Koller, Vladimír Šmicer, Karel Rada, Jan Suchopárek, Pavel Hoftych, Libor Sionko, Marek Nikl, Robert Záruba či Jaromír Bosák.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Marodka Sparty se rozrůstá, Krejčí po zákroku Filla utrpěl zlomeninu očnice

Fotbalisté Sparty se v řádu týdnů budou muset obejít bez Ladislava Krejčího staršího. Osmadvacetiletý levý obránce či záložník utrpěl v nedělním ligovém duelu v Ostravě zlomeninu spodiny očnice. Pražané o tom informovali na Twitteru.

Krejčí se zranil v 37. minutě, kdy ho obránce Baníku Martin Fillo u postranní čáry zezadu srazil k zemi. Sparťanský odchovanec, který se do klubu vrátil minulé léto z Boloni, už do druhého poločasu nezasáhl. Utkání skončilo bez branek.

Letenské trápí rozsáhlá marodka, kvůli zraněním postrádali v Ostravě osm hráčů. Další tři fotbalisté trenérovi Václavu Kotalovi chyběli kvůli disciplinárnímu trestu.

před 29 minutami

Nafukovací karikatura Trumpa přibude do sbírky londýnského muzea

Nafukovací karikatura Donalda Trumpa v podobě vzteklého batolete v plenách a s mobilem, jež se stala symbolem britského protestu proti americkému prezidentovi, si zajistila čestné místo v dějinách politického aktivismu. Zařazena bude do sbírky Muzea Londýna. Na místo již dorazila, nejdříve však musí do karantény. Informoval o tom dnes zpravodajský list The Guardian.

Šest metrů vysoká oranžová figurína, kterou zaplatili odpůrci Trumpa prostřednictvím crowdfundingu, zobrazuje amerického prezidenta s jeho charakteristickou blonďatou kšticí, se zarputilým výrazem a rozpřáhlýma malýma rukama, které drží mobil připravený k tweetům.

Poprvé se figurína objevila na protestu u britského parlamentu při Trumpově první návštěvě Spojeného království v roce 2018. K oblakům vzlétla také při jeho státní návštěvě o rok později a objevila se také ve Francii, Argentině, Irsku, Dánsku a různých částech Spojených států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy