reklama
 
 

V Celtiku to kvůli zranění nevyšlo, Mišůn zpět u Starky

6. 2. 2012 11:00
Mišůna angažovala Plzeň, půjčila ho Příbrami.

Příbram - Sledoval ho AC Milán i skauti FC Kodaň. Nakonec velký talent jménem Milan Mišůn získal před třemi lety Celtic Glasgow. Jenže slibné vyhlídky zkomplikovala série zranění.

Teď ho angažovala Viktoria Plzeň a obratem ho poslala na hostování do Příbrami. Právě odtud v roce 2008 tehdejší mládežnický reprezentant vyrazil do světa.

"Jako volného hráče jej teď v zimě angažovala Viktoria Plzeň. A jsme s ní domluvení, že na jaře bude Milan Mišůn hostovat u nás," vysvětluje Jaroslav Starka, šéf příbramského klubu.

O fotbale čtěte více:

Ten s Plzní navázal čilou spolupráci, když jí v zimě prodal útočníka Tomáše Wágnera.

"Teď jsme my i o ni na soustředění v teple. Až se vrátíme, řekneme si, jestli Plzeňští počítají s Wágnerem pro jaro do základní sestavy. Pokud ne, tak jsme domluvení, že by nám ho na jaro vrátili zpátky formou hostování," doplňuje Starka.

Za Celtic hrál jen na Emirates Cupu

Ale zpět k Mišůnovi. Ten měl totiž na Ostrovech vskutku nehoráznou smůlu. Slavný zelenobílý dres Celtiku ve skotské lize nikdy neoblékl, proti Aberdeenu jen jednou seděl na lavičce.

Zahrál si jen v přípravách, včetně utkání proti Lyonu v Emirates Cupu, který před sezonou tradičně pořádá Arsenal. Jenže to už měl za sebou dlouhou pauzu, způsobenou tím, že si na soustředění v Austrá utrhnul přední zkřížený vaz.

Další štace: FC Dundee, Swindon Town

V září 2010 půjčil Celtic mladého Mišůna do druhé skotské ligy, za FC Dundee si tam zahrál dva zápasy. A poslední ostrovní štací pak byl Swindon Town, klub třetí anglické ligy.

Tam podepsal smlouvu na dva a půl roku. A na prvním tréninku si zase odrovnal koleno. Tentokrát na levé noze.

Ostrovní trápení se nakonec talentovaný stoper rozhodl ukončit a zkusit to zase znova tam, kde to zná. "Zdravotně je teď v pořádku, na jaře s ním počítáme," říká Starka.

Mišůn oslaví 21. února dvaadvacáté narozeniny. Pořád má ještě dost času, aby velkou kariéru udělal. Jen musí být zdravý.

autor: Luděk Mádl | 6. 2. 2012 11:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama