V Brescii vyroste bronzový Balotelli. S drahokamy místo očí

Sport ČTK Sport, ČTK
27. 2. 2013 11:53
Italský fotbalista se nechá zvěčnit ve svém oslavném gestu ze semifinále ME v Poslku a na Ukrajině.
Podívejte se na situaci, podle které se nechá Balotelli zvěčnit. | Video: Sport

Řím - Italský reprezentant Mario Balotelli opět potvrdil pověst fotbalového výstředníka. Dvaadvacetiletý útočník AC Milán si v Brescii, kde vyrostl, nechá postavit sochu v životní velikosti.

"Dostal jsem zakázku, ale Balotelliho jsem nikdy osobně nepotkal, takže pracuji jen podle fotografií," citoval deník Il Giornale di Brescia sochaře Livia Scarpellu. "Poslal jsem mu několik návrhů, ale Mario chtěl být zvěčněn v oslavném gestu se zatnutými svaly a zarputilým výrazem," dodal.

Socha tak bude podle všeho znázorňovat oslavu Balotelliho druhého gólu ze semifinále loňského mistrovství Evropy proti Německu. "Představil jsem si ho jako antického sportovce. Chci udělat něco mezi klasickým a populárním stylem, socha bude z platiny a bronzu s očima z drahých kamenů," přidal Scarpella.

Postavení sochy v životní velikosti jen podtrhuje Balotelliho výstřední a často i kontroverzní životní styl. Bývalý útočník Interu Milán a Manchesteru City například jezdí ve voze bentley s vojenskou kamufláží, během působení v Anglii zase podpálil zábavní pyrotechnikou vlastní dům, má za sebou i několik potyček se spoluhráči a popral se i s trenérem City Robertem Mancinim.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy