VIDEO Uzdravený Neymar dovedl Brazílii k výhře nad Kolumbií

6. 9. 2014 9:37
Fotbalisté Brazílie zahájili novou éru pod vedením trenéra Carlose Dungy vítězstvím 1:0 nad Kolumbií.

Miami - Fotbalisté Brazílie zahájili novou éru pod vedením trenéra Carlose Dungy vítězstvím 1:0 nad Kolumbií. Jediným gólem přípravný zápas rozhodla hvězda Barcelony Neymar, při svém prvním reprezentačním startu po zranění z mistrovství světa se trefil v 83. minutě z přímého kopu.

Dvaadvacetiletý kanonýr, jenž si ve čtvrtfinále světového šampionátu zlomil bederní obratel, nastoupil v Miami před 73.429 diváky premiérově s kapitánskou páskou a předvedl, jak je pro Brazílii důležitý.

Za faul na něho viděl krátce po přestávce Juan Cuadrado druhou žlutou kartu a Kolumbie dohrávala v deseti. Sedm minut před koncem pak Neymar z přímého kopu překonal Davida Ospinu, jenž předtím oslabeného soupeře dlouho držel ve hře.

Kolumbie sice ještě měla šanci vyrovnat, Radamel Falcao ale v 89. minutě hlavičkou těsně minul. Kanonýr, jenž v létě přestoupil do Manchesteru United, se dostal na hřiště v 76. minutě za Jamese Rodrígueze a vrátil se tak do národního týmu, ze kterého před mistrovstvím světa kvůli zranění kolena vypadl.

Brazílie, která na šampionátu před domácími fanoušky skončila v semifinále po debaklu 1:7 od Německa, sehraje v úterý druhý přípravný zápas proti Ekvádoru.