Úžasný konec. Plzeň v závěru vydřela bod s AC Milán

Aleš Vávra Aleš Vávra
6. 12. 2011 23:00
Viktoria Plzeň - AC Milán 2:2 (0:0)

Praha - Fotbalisté Viktorie Plzeň zakončili své účinkování v milionářské Lize mistrů domácí remízou 2:2 s italským AC Milán.

Západočeši sice prohrávali od úvodu druhé půle 0:2, heroickým finišem a dvěma brankami v posledních minutách si však definitivně zajistili účast v jarních kolech Evropské ligy.

Slepené góly Brazilců Pata a Robinha ve 47. a 48. minutě nejprve poslaly Plzeň do kolen, v 89. minutě Bystroň a v nastaveném čase střídající Ďuriš ovšem rozjásali zaplněný Eden.

Utkání mezi Plzní a Milánem jsme sledovali ŽIVĚ
Vrba: Jsem rád, že se štěstí poprvé otočilo čelem k nám
Horváth: O remízu nešlo, ale diváci nás hnali za gólem
Půjde Jiráček do Wolfsburgu? Paclík 120 milionů zvažuje

Kaňkou na nezapomenutelném duelu je pro plzeňské nepříjemné zranění reprezentanta Petra Jiráčka, který odstoupil již v prvním poločase po střetu s Bonerou.

Plzeň měla na vítězství, protože zejména v prvním poločase byla jasně lepším a aktivnějším týmem. Milánští se do útočení příliš nepouštěli a ani v obraně nepůsobili nejjistěji. Domácí ovšem ani jednu z řady dobrých příležitostí neproměnili.

Parádu předvedl Václav Pilař, který se po rohu Horvátha krásně položil do voleje a jeho úžasná střela jen těsně minula šibenici branky hostů.

Horváth a Robinho.
Horváth a Robinho. | Foto: Reuters

Před Kolářem, jehož do ulice vysunul Petržela, zase na poslední chvíli zasáhl stoper Mexes. Další roh Horvátha zakončoval hlavou Čišovský, jenže těsně minul pravou tyč.

O to větší šok přišel po přestávce. Po dvou minutách Robinho hrudí narazil míč Patovi, který přehrál nedůrazného Čišovského, udělal kličku Čechovi a zasunul do prázdné branky.

Minutu poté si oba brazilští forvardi role vyměnili. Robinho vybojoval míč znovu po chybě Čišovského, předal Patovi, který mu míč vrátil před prázdnou branku - 0:2.

Nečekané údery zabrzdily útočnou snahu Viktorie a Pato v další šanci trefil bombou tyč.

Plzeňští vydělali téměř 280 milionů korun

Český mistr se vzpamatoval až poté, co trefil tyč Petržela a do prázdné branky dorážel Kolář. Stál ale v ofsajdu a tak gól nemohl platit. V šanci byl vzápětí Rajtoral, jehož vychytal Amelia.

Hru Plzně oživil tradiční žolík Ďuriš. Pár minut před koncem napřáhl z vápna a trefil tyčku. Plzeň v závěru finišovala a dočkala se zasloužené trefy. Do otevřené obrany zaútočil Bakoš a přihrál před prázdnou branku stoperu Bystroňovi.

Gejzír nadšení vytryskl ve třetí minutě nastaveného času. Čišovský přiťukl do vápna Ďurišovi, který se obtočil kolem beka a prostřelil milánského brankáře.

Kouč Pavel Vrba tak dostal krásný dárek k osmačtyřicátým narozeninám. Jeho tým zakončil premiérovou účast v Lize mistrů s bilancí jedné výhry, dvou remíz a tří porážek. A vydělal téměř 280 milionů korun.

Výsledek:

Branky: 89. Bystroň, 90.+3 Ďuriš - 47. Pato, 48. Robinho. Rozhodčí: Vad - Ring, Kispal (všichni Maď.). ŽK: Ďuriš - Ambrosini. Diváci: 19.854.
Plzeň: Čech - Rajtoral, Bystroň, Čišovský, Limberský - Horváth, Jiráček (28. Darida) - Petržela, Kolář (67. Ďuriš), Pilař (85. Hora) - Bakoš. Trenér: Vrba.
Milán: Amelia - De Sciglio, Mexes, Bonera, Taiwo (89. Zambrotta) - Ambrosini - Emanuelson, Seedorf, Nocerino (40. Thiago Silva) - Pato, Robinho (81. Christante). Trenér: Allegri.