Úžasné! Barcelonský uragán smetl ´Bílý balet´ pěti góly

29. 11. 2010 23:25
Barcelona - Real Madrid 5:0
Kanonádu odstaroval v 10. minutě Xavi
Kanonádu odstaroval v 10. minutě Xavi | Foto: Reuters

Praha - Úchvatné, šílené, šokující, zasloužené. Těmito a mnoha dalšími přívlastky bychom mohli označit gólový koncert, který předvedli hráči Barcelony proti Realu Madrid v prvním "El Clásiku" této sezony.

Katalánský velkoklub svého největšího rivala z Nou Campu vyprovodil výpraskem 5:0 a prodloužil tak vítěznou šňůru ve vzájemných zápasech na pět utkání. Zároveň se uzavřela série Realu, který naposledy prohrál před 27 zápasy. Samozřejmě, že... s Barcelonou.

Dvěma góly se blýsknul David Villa, o další branky se podělili Xavi, Pedro Rodríguez a Jeffren.

Díky výhře se svěřenci trenéra Pepeho Guardioly dostali do dvoubodového náskoku na čele španělské ligy.

Fanoušci Barcy napadli autobus s hráči Realu Madrid
Mourinho slibuje: Nejen El Clásico, ale Super Clásico

Dohrávku 13. kola La Ligy začali domácí pěkně zostra a svými bleskovými narážečkami se snažili nahlodávat pevnost madridské obrany. A tak se začaly gólové příležitosti rodit velmi záhy.

V 6. minutě sice Messi ještě zblízka lobem trefil jen tyč, ovšem o čtyři minuty později už šli modročervení do vedení. Iniesta vysunul kolmicí za obranu Xaviho, který si s Casillasem zkušeně poradil. O pár chvil později přidal z pár kroků druhou trefu Pedro a s "Bílým baletem" to začalo vypadat zle nedobře.

Nutno poznamenat, že v obou gólových situacích měli střelci velké štěstí, že se k nim míč přes hráče soupeře vůbec dostal, ale na to se už historie ptát nebude.

Mourinhovi hoši se moc nepředvedli

Hosté se snažili odpovědět rychlými kontry, ovšem Barcelona působila velmi jistě a ani Ronaldo ji příliš nezaměstnal.

A tak na sebe drzé křídlo Realu strhlo pozornost jinak. Při autovém vhazování mu domácí trenér Guardiola příliš nechtěl vydat míč, a tak do něj Ronaldo strčil. Logicky následovala okamžitá odplata a díky strkanici se notnou dobu nehrálo.

Před koncem poločasu se naopak právem mohl cítit poškozen, když upadl v pokutovém území. Gólman Valdés jej sice nezfauloval klasickým podražením, ale při zapletení svých nohou do Ronaldových úplně čisté svědomí neměl.

Barceloně se skvělý nástup do poločasu potvrdil i v druhé pětačtyřicetiminutovce. Messi dvakrát výborně vysunul Villu, který dal dalšími dvěma góly výsledku punc rozdílu nejméně jedné třídy. Pětigólový účet pak v poslední minutě, kdy už atmosféra na hřišti vinou tvrdých zákroků hostů a nechutným strkanicím pořádně houstla, uzavřel Jeffren.

Komicky nyní působí předzápasové sliby a předpovědi trenéra Realu Josého Mourinha. "My trenéři, hráč i rozhodčí máme za povinnost ukázat velký fotbal. Musíme dát světu Super Clásico," řekl před několika dny. Super Clásico to bylo, ale jen od jednoho týmu.