Už ne Eden Aréna. Stadion Slavie ve Vršovicích se bude jmenovat Sinobo Stadium

Jiří Škuba Jiří Škuba
14. 11. 2018 14:15
Fotbalový stadion ponese název po čínské developerské skupině.
Fotbalový stadion pražské Slavie nově ponese jméno Sinobo Stadium
Fotbalový stadion pražské Slavie nově ponese jméno Sinobo Stadium | Foto: ČTK

Se změnou názvu má Slavia vyjít ven sice až v pondělí, už nyní ale na stadionu dochází k úpravám jména. "Jsou rozhodnutí, která nemůže komentovat management, ale představení patří osobně akcionářům. A je mi líto, že technické řešení předchází vlastnímu oznámení, ale objektivně to nejde jinak," prohlásil na Twitteru šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

Společnost Sinobo je mimo jiné akcionářem čínského klubu Kuoan Peking, který se Slavií úzce spolupracuje. V jeho případě drží 65 procent akcií právě Sinobo Group, zbytek vlastní CITIC. Podobně by měla v nejbližší době vypadat i vlastnická struktura Slavie.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Nevládní organizace zachránily za poslední den ze Středozemního moře 500 migrantů

Lodě nevládních organizací v neděli poskytly pomoc a přijaly na palubu zhruba 500 migrantů, které vylovily ve střední části Středozemního moře, mezi Libyí, Tuniskem, Itálií a Maltou. Oznámila to francouzská organizace SOS Méditerranée. Její loď v sobotu zachránila dalších 200 osob a na palubě má v současnosti na 550 migrantů, uvedla agentura AFP.

Nejvýznamnější zásah byl v noci na neděli nedaleko libyjských břehů. "Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu," uvedla francouzská organizace. Záchranné akce se účastnily i lodě Sea Watch 3 a Nadir německých organizací Sea Watch a ResQship. Při dalším zásahu nedaleko Malty loď Ocean Viking přijala na palubu dalších 100 migrantů.

Za posledních 48 hodin lodě zachránily zhruba 700 migrantů, kterým poskytly základní pomoc.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z Afriky do Evropy připlulo letos dosud po Středozemním moři zhruba 45 000 lidí. To je výrazně více než za stejné období v loňském roce. Více než polovina tohoto počtu připadá na trasu z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu. S růstem pokusů dostat se do Evropské unie se ale zvyšuje i počet úmrtí na moři. Mezinárodní organizace pro migraci uvedla, že v první polovině letošního roku zemřelo ve Středozemním moři přes 1100 migrantů, což je také více než vloni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy