Odveta za Kúdelův incident? Webové stránky českých klubů čelily masivnímu útoku

Sport Sport
15. 4. 2021 13:19
Internetové stránky řady sportovních klubů do čtvrtečního odpoledne nefungovaly. Weby čelily cílenému takzvanému DDoS útoku, při kterém je přehlcena kapacita serveru. Jako první hlásila problémy už ve středu odpoledne fotbalová Slavia.
Kapitán Slavie Jan Bořil
Kapitán Slavie Jan Bořil | Foto: Reuters

Ke Slavii se záhy přidaly další kluby. S výpadky se potýkaly například Viktoria Plzeň, Liberec, Jablonec, Teplice, České Budějovice nebo Opava. Potíže ale hlásí i hokejové kluby, mimo jiné semifinalisté letošního play off - Liberec nebo Sparta.

"Klubový web FK Jablonec je nedostupný od čtvrtečních ranních hodin. Důvodem je rozsáhlý útok z celého internetu za účelem znefunkčnění serveru, na kterém běží nejen náš web. Všem se omlouváme za komplikace, poskytovatel situaci řeší," sdělil mluvčí jabloneckého klubu Martin Bergman.

Ataku čelily servery společnosti eSports.cz, která většinově spravuje webové stránky profesionálních klubů ve fotbale i hokeji.

"Útok je nezvykle masivní a nelze určit odkud je veden, protože přístupy jsou distribuovány celým internetem. Původní server má teď novou IP adresu, nový proxy server běží a má adresu původního serveru. Přes něj teď zkoušíme propouštět nějaká spojení. Moc mě to mrzí, bohužel těmto věcem nelze úplně předejít," řekl serveru Sport.cz jednatel společnosti David Schlegel.

Spojitost s momentálně probíhající kauzou Ondřeje Kúdely zatím prokázána nebyla, nicméně potíže s funkčností kluby začaly mít jen několik hodin poté, co UEFA slávistického stopera potrestala zákazem startu na deset utkání.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Bývalý kancléř Schröder může zůstat členem německé SPD, předpisy neporušil

Někdejší německý kancléř Gerhard Schröder může i přes své sporné ruské angažmá zůstat členem německé sociální demokracie (SPD). Rozhodčí komise regionální organizace SPD v Hannoveru v pondělí oznámila, že Schröder působením v ruských státních koncernech stranické předpisy neporušil. Zatím není jasné, zda tím skončí snaha části sociální demokracie Schrödera zbavit členství ve straně, protože proti rozhodnutí je možné se odvolat. Německá média nicméně dlouhodobě poukazují na to, že na cestě k případnému vyloučení Schrödera z SPD stojí řada právních překážek.

Proti Schröderovi byly podány takřka dvě desítky vnitrostranických žádostí o vyloučení, kterými se rozhodčí komise začala zabývat v červenci. 

Schröder, který německou vládu vedl v letech 1998 až 2005, po ruské invazi na Ukrajinu čelí tvrdé kritice za to, že útok dostatečně neodsoudil a že se odmítal vzdát členství v dozorčích radách ruských státních energetických podniků. Schröder mimo jiné působil ve společnostech Nord Stream a Nord Stream 2, v koncernu Rosněfť a ucházel se i o členství v dozorčí radě Gazpromu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policisté budou školeni o zásazích na shromážděních. ANO bude mít na mítincích místo pro odpůrce

Velitelé městských a obvodních policejních ředitelství a územních odborů dostanou školení o zásazích a přítomnosti policie na shromážděních. Jednodenní školení začnou tento měsíc a zúčastní se jich zhruba 240 policistů. Policejní prezident Martin Vondrášek se na tom v pondělí dohodl s policejními řediteli a zástupci odborů vnitřní kontroly, se kterými jednal kvůli nedávným kritizovaným zákrokům na mítincích předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Na webu to oznámil mluvčí policejního prezidenta Jozef Bocán.

Hnutí ANO na základě doporučení policejního prezidenta nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. Ve videu na sociálních sítích to v pondělí uvedl předseda hnutí a bývalý premiér Andrej Babiš, který minulý týden čelil podle médií na mítincích hlasitým protestům svých odpůrců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy