Odveta za Kúdelův incident? Webové stránky českých klubů čelily masivnímu útoku

Sport Sport
15. 4. 2021 13:19
Internetové stránky řady sportovních klubů do čtvrtečního odpoledne nefungovaly. Weby čelily cílenému takzvanému DDoS útoku, při kterém je přehlcena kapacita serveru. Jako první hlásila problémy už ve středu odpoledne fotbalová Slavia.
Kapitán Slavie Jan Bořil
Kapitán Slavie Jan Bořil | Foto: Reuters

Ke Slavii se záhy přidaly další kluby. S výpadky se potýkaly například Viktoria Plzeň, Liberec, Jablonec, Teplice, České Budějovice nebo Opava. Potíže ale hlásí i hokejové kluby, mimo jiné semifinalisté letošního play off - Liberec nebo Sparta.

"Klubový web FK Jablonec je nedostupný od čtvrtečních ranních hodin. Důvodem je rozsáhlý útok z celého internetu za účelem znefunkčnění serveru, na kterém běží nejen náš web. Všem se omlouváme za komplikace, poskytovatel situaci řeší," sdělil mluvčí jabloneckého klubu Martin Bergman.

Ataku čelily servery společnosti eSports.cz, která většinově spravuje webové stránky profesionálních klubů ve fotbale i hokeji.

"Útok je nezvykle masivní a nelze určit odkud je veden, protože přístupy jsou distribuovány celým internetem. Původní server má teď novou IP adresu, nový proxy server běží a má adresu původního serveru. Přes něj teď zkoušíme propouštět nějaká spojení. Moc mě to mrzí, bohužel těmto věcem nelze úplně předejít," řekl serveru Sport.cz jednatel společnosti David Schlegel.

Spojitost s momentálně probíhající kauzou Ondřeje Kúdely zatím prokázána nebyla, nicméně potíže s funkčností kluby začaly mít jen několik hodin poté, co UEFA slávistického stopera potrestala zákazem startu na deset utkání.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Začíná vánoční čas, je první adventní neděle

Začíná vánoční čas, dnes je první adventní neděle. Na adventním věnci je čas zapálit první ze čtyř svíček. Dříve advent býval dobou duchovní přípravy na Vánoce, dobou rozjímání a dobročinnosti, nyní je pro značnou část lidí ale spíš obdobím nakupování dárků. Už podruhé advent ovlivní epidemie koronaviru a omezení, která mají šíření viru zpomalit. Vláda tento týden zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů.

Ještě před jejich zákazem mnozí organizátoři avizovali, že omezí kulturní program nebo nebudou slavnostně rozsvěcet vánoční stromy tak, aby zbytečně nelákali velké množství lidí. Plánovali ale otevření prodejních stánků i provoz dalších atrakcí či doprovodný program.

První adventní neděle se označuje železná, druhá bronzová, třetí stříbrná a čtvrtá zlatá. Slovo advent pochází z latinského adventus, tedy příchod. Pro křesťany první adventní neděle připomíná příchod Ježíše Krista. Věřící přinášejí věnce do kostela, kde je kněz požehná. I přes omezení mohou stále lidé přijít rozjímat na roráty, což jsou ranní mše ke cti Panny Marie. Začínají brzy ráno ještě za tmy a v některých kostelích jsou slaveny jen při svíčkách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy