Úspěšná série ´lvíčat´ je u konce. Prohrála s Francií

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
29. 3. 2011 18:45
Česká republika "21" - Francie "21" 0:1 (0:1)

Praha - Česká fotbalová ´lvíčata´ prohrála v posledním ostrém testu před červnovým mistrovstvím Evropy hráčů do 21 let s francouzskými vrstevníky 0:1.

O jediný gól se v Olomouci postaral ve 28. minutě Baysee.

Česká jednadvacítka prohrála poprvé po 16 zápasech.

Lvíčata si v přípravě poradila s Běloruskem

Čeští mladíci se na slušně zaplněném Andrově stadionu jen těžko dostávali přes pevnou francouzskou zálohu, a tak nadějný pokus Hořavy byl spíše ojedinělým vzrušením. Naopak Francouzi ve 28. minutě úspěšní byli. Domácí obrana dobře nepokryla standardní situaci hostů a Baysse poslal přesnou hlavičkou Francouze do vedení.

Ve druhé půli se Češi do svého soupeře zakousli o poznání víc. Vyrovnání bylo blízko při šancích Gecova a Marečka, ovšem gólu se svěřenci trenéra Dovalila nedočkali.

V dalším průběhu však měli znovu navrch Francouzi, kteří si těsné vítězství už pohlídali.

Přípravný fotbalový zápas hráčů do 21 let v Olomouci:

Branka:
28. Baysee. Rozhodčí: Valášek - Chládek, Sluk (všichni SR). ŽK: Suchý, Vošahlík - N´Diaye. Diváci: 6270.

ČR "21": Štěch - Vácha, Suchý, Mazuch, Lecjaks - Gecov - Dočkal (85. Šmejkal), Hořava (62. Vošahlík), Mareček, Kovařík (62. Čelůstka) - Pekhart (74. Ondrášek). Trenér: Dovalil.
Francie "21": Delle - Corchia (71. Stamboulli), Baysse, Varane (63. Guilavogui), M´Bengue (49. Mangala) - Sissoko, N´Diaye - Saivet (71. Cabella), Martin, Pied (63. Pajot) - Privat (72. Riviere). Trenér: Mombaerts.