Mexiko přehrálo Uruguay, které pořadatelé zahráli špatnou hymnu

6. 6. 2016 9:31
Jeden z favoritů Copa América Uruguay padla s Mexikem 3:1. Pořadatelé ze Spojených států amerických si udělali už při nástupu fotbalistů na trávník ostudu, když Uruguayi zahráli omylem hymnu Chile.
Radost mexických fotbalistů v zápase proti Uruguayi
Radost mexických fotbalistů v zápase proti Uruguayi | Foto: Reuters

Glendale - Fotbalisté Mexika vstoupili do amerického mistrovství výhrou 3:1 nad Uruguayí, když zápas s vyloučením na obou stranách rozhodli dvěma góly v posledních pěti minutách. Pro Uruguay, která je s 15 triumfy nejúspěšnější zemí v historii turnaje, utkání špatně začalo už tím, že jí organizátoři na stadionu ve Phoenixu omylem zahráli chilskou hymnu.

Faux pas s hymnou jako by narušilo koncentraci uruguayského týmu, který postrádá svou hvězdu Luise Suáreze, a už ve čtvrté minutě si dal Pereira vlastní gól. Navíc v závěru poločasu viděl Vecino druhou žlutou kartu.

Po změně stran však šli do deseti i Mexičané po vyloučení Guardada, což záhy potrestal Godín. Mexiko inkasovalo poprvé za posledních osm zápasů. Vyrovnané utkání rozhodl pět minut před koncem mexický kapitán Marquéz, v nastavení pak ještě výhru potvrdil Herrera.

Mexiko neprohrálo už dvacátý zápas v řadě a ujalo se vedení v tabulce skupiny C před Venezuelou, která porazila Jamajku 1:0 gólem Martineze. Jamajka hrála od 23. minuty v deseti bez vyloučeného Austina.

Copa América, fotbalové mistrovství Severní a Střední i Jižní Ameriky:

Skupina C:

Chicago: Jamajka - Venezuela 0:1 (0:1)

Branka: 15. Martinez. ČK: 23. Austin (Jamajka).

Glendale: Mexiko - Uruguay 3:1 (1:0)

Branky: 4. vlastní Pereira, 85. Márquez, 90.+2 Herrera - 74. Godín. ČK: 73. Guardado - 45. Vecino.

1. Mexiko 1 1 0 0 3:1 3
2. Venezuela 1 1 0 0 1:0 3
3. Jamajka 1 0 0 1 0:1 0
4. Uruguay 1 0 0 1 1:3 0