United ulovili Kagawu, Dortmund dostane 15 milionů eur

Sport Sport
5. 6. 2012 11:30
Belgičan Hazard dal přednost Chelsea. Ferguson proto ukázal na Japonce
Šindži Kagawa.
Šindži Kagawa. | Foto: Reuters

Manchester – Bleskovou náplast dostali fanoušci Manchesteru United poté, co dal belgický megatalent Eden Hazard přednost londýnské Chelsea. Vedení Red Devils totiž z Dortmundu přivedlo japonského ofenzivního záložníka Šindžiho Kagawu.

Kluby jsou dohodnuté a tak k přestupu třiadvacetiletého fotbalisty chybí pouze formality. Konkrétně lékařské testy a pracovní povolení. Německý mistr vyinkasuje za šikovného hráče až 15 milionů eur.

Kagawa přišel do Dortmundu před dvěma lety za pouhých 350 tisíc eur z týmu Cerezo Ósaka a během krátké doby se ve Vestfálsku stal jednou z opor týmu. Za Borussii odehrál 49 ligových zápasů, v nichž vstřelil 21 gólů. Letos se výrazně podílel na zisku ceněného doublu.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Festival v San Sebastiánu spojí ceny pro nejlepšího herce a herečku

Mezinárodní filmový festival ve španělském San Sebastiánu bude nově udělovat genderově neutrální ceny. Od letošního září samostatné sošky pro nejlepšího herce a herečku nahradí jedno ocenění, Stříbrná mušle pro nejlepší herecký výkon, píše agentura AP. K podobnému kroku se nedávno odhodlala přehlídka Berlinale, pořádaná v německé metropoli.

"Změna vychází z přesvědčení, že pohlaví jakožto společenský a politický konstrukt už nadále není kritériem, kterým bychom se chtěli řídit," vysvětluje ředitel akce José Luis Rebordinos. "Úkolem poroty bude jednoduše rozlišovat dobré od špatných hereckých výkonů," dodává.

Letošní 69. ročník festivalu se koná od 17. do 25. září.

Zdroj: AP
Další zprávy