United schytali v Liverpoolu ostudný debakl 0:7, nejvyšší za téměř sto let

5. 3. 2023 19:38
Fotbalisté Liverpoolu v 26. kole anglické ligy deklasovali na svém hřišti 7:0 Manchester United a posunuli se na pohárové příčky. "Rudí ďáblové" utrpěli nejvyšší soutěžní porážku v klubové historii, stejným rozdílem prohráli třikrát ve 20. a 30. letech.
Mohamed Salah slaví šestý gól Liverpoolu
Mohamed Salah slaví šestý gól Liverpoolu | Foto: Reuters

V duelu tradičních rivalů se blýskli dvěma góly všichni domácí útočníci, Cody Gakpo, Darwin Núňez i Muhammad Salah. Egyptský kanonýr se 129. zásahem stal nejlepším klubovým ligovým střelcem v éře Premier League, navíc přidal i dvě asistence.

Gakpo se po zimním přestupu z PSV Eindhoven neprosadil v úvodních šesti duelech, v dalších šesti zápasech ale nastřílel čtyři branky. Dnes otevřel skóre ve 43. minutě, kdy si prvním dotykem posunul míč do středu hřiště a druhým poslal obstřel ke vzdálenější tyči. Ve 47. minutě zvýšil hlavou Núňez a o tři minuty později završil drtivou pasáž Liverpoolu chytrým obloučkem opět Gakpo.

V 66. minutě navíc přidal gólovou ránu o břevno Salah a stal se prvním hráčem Liverpoolu, který proti Manchesteru United skóroval v šesti zápasech za sebou. Čtvrthodinu před koncem se prosadil znovu ze vzduchu Núňez a nejvyšší triumf Liverpoolu nad Manchesterem v historii završili Salah se střídajícím Firminem.

"Reds" oplatili rivalovi srpnovou porážku 1:2 z Old Trafford a dostali se na páté místo před Newcastle. Třetí United jsou na tom o sedm bodů lépe, na vedoucí Arsenal ale ztrácí v neúplné tabulce už 14 bodů. "Rudí ďáblové" prohráli po 11 soutěžních zápasech.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Nottingham - Everton 2:2 (19. a 77. Johnson - 10. Gray z pen., 29. Doucouré), Liverpool - Manchester United 7:0 (43. a 50. Gakpo, 47. a 75. Núňez, 66. a 83. Salah, 88. Firmino).

1. Arsenal 26 20 3 3 59:25 63
2. Manchester City 26 18 4 4 66:25 58
3. Manchester United 25 15 4 6 41:35 49
4. Tottenham 26 14 3 9 46:36 45
5. Liverpool 25 12 6 7 47:28 42
6. Newcastle 24 10 11 3 35:17 41
7. Fulham 25 11 6 8 36:31 39
8. Brighton 23 11 5 7 43:29 38