United poprvé ztratili body po remíze 0:0 s Newcastlem

22. 8. 2015 15:59
Svěřenci Louise van Gaala ve třetím kole anglické ligy remizovali s Newcastlem 0:0.
Bastian Schweinsteiger poprvé nastoupil v dresu Manchesteru United.
Bastian Schweinsteiger poprvé nastoupil v dresu Manchesteru United. | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru United poprvé v sezoně ztratili body. Svěřenci Louise van Gaala ve třetím kole anglické ligy remizovali s Newcastlem 0:0.

V základní sestavě "Rudých ďáblů" poprvé nastoupil německý záložník Bastian Schweinsteiger, jenž před sezonou přestoupil do Manchesteru z Bayernu Mnichov.

Už ve čtvrté minutě rozvlnil síť Newcastlu Rooney, rozhodčí však gól neuznal pro ofsajd. Manchester pokračoval v ofenzivním snažení, Matovu povedenou přízemní střelu k tyči zneškodnil gólman Krul. Ve 23. minutě se mohli do vedení dostat hosté, Mitrovič však trefil břevno.

Další velkou šanci si Manchester vypracoval až v 80. minutě, proti střídajícímu Hernándezovi ale včas vyběhl Krul. Na začátku nastaveného času domácí obránce Smalling hlavičkoval do tyče. Manchester v novém ročníku Premier League dosud neinkasoval, Newcastle brankáře Romera ani jednou neohrozil. Přesto "Straky" poprvé po sedmi zápasech bodovaly na hřišti soupeře.

Divoká přestřelka se odehrála v Londýně, kde West Ham prohrál s ligovým nováčkem Bournemouthem 3:4. Hrdinou hostů se stal Callum Wilson, jenž se na prvním tříbodovém zisku Bournemouthu v nejvyšší soutěži podílel hattrickem.

Leicester zůstal i po třetím kole neporažen, s Tottenhamem remizoval 1:1 a je v čele neúplné tabulky. Hosty poslal do vedení v 81. minutě Alli, o dvě minuty později ale vyrovnal Mahrez, jenž si v této sezoně připsal už čtyři zásahy. Bez porážky je zatím také Swansea, která remizovala na hřišti Sunderlandu 1:1.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:

Manchester United - Newcastle 0:0, Crystal Palace - Aston Villa 2:1 (71. Dann, 87. Sako - 77. vlastní Souaré), Leicester - Tottenham 1:1 (83. Mahrez - 81. Alli), Norwich - Stoke 1:1 (28. Martin - 11. Diouf), Sunderland - Swansea 1:1 (62. Defoe - 45.+2 Gomis), West Ham United - Bournemouth 3:4 (48. Noble z pen., 53. Kouyaté, 83. Maiga - 11., 28. a 79. z pen. Wilson, 66. Pugh).

1. Leicester 3 2 1 0 7:4 7
2. Manchester United 3 2 1 0 2:0 7
3. Manchester City 2 2 0 0 6:0 6
4. Crystal Palace 3 2 0 1 6:4 6
5. Liverpool 2 2 0 0 2:0 6
6. Swansea 3 1 2 0 5:3 5
7. Everton 2 1 1 0 5:2 4
8. Norwich 3 1 1 1 5:5 4