United nabízí Barceloně 30 milionů eur za Fábregase

ČTK ČTK
15. 7. 2013 16:19
Anglický fotbalový mistr Manchester United podle informací agentury AP nabízí 30 milionů eur (780 milionů korun) za záložníka Barcelony Ceska Fábregase
Cesc Fábregas.
Cesc Fábregas. | Foto: Reuters

Londýn - Anglický fotbalový mistr Manchester United podle informací agentury AP nabízí 30 milionů eur (780 milionů korun) za záložníka Barcelony Ceska Fábregase. Pozornost na někdejšího kapitána Arsenalu upřeli "Rudí ďáblové" poté, co jiného záložníka Katalánců Thiaga Alcántaru získal Bayern Mnichov.

Španělský mistr světa a Evropy přestoupil do svého mateřského klubu Barcelony před dvěma roky z Arsenalu za 40 milionů eur. Ve Španělsku se dočkal trofeje pro mistra ligy, získal evropský i domácí Superpohár, ale nikdy se nastálo neusadil v základní sestavě.

Fábregas by v týmu Davida Moyese mohl zaplnit mezeru po Paulu Scholesovi, jenž ukončil kariéru, a Darrenu Fletcherovi, který dlouhodobě laboruje se střevními problémy. United se původně zajímali o jiného náhradníka španělského mistra Alcántaru, ale toho v neděli koupil německý šampion Bayern Mnichov.

Na Nou Campu zbývají šestadvacetiletému Fábregasovi tři roky smlouvy, kterou by chtěl dodržet. "Kdyby Barcelona řekla, že mě nechce, bylo by to něco jiného. Ale já osobně si přeji tady zůstat a s Barcelonou triumfovat," citovala středopolaře agentura AP.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy