United málem ztratili s Bournemouthem, Arsenal remizoval s Liverpoolem

Aktualizováno 3. 11. 2018 21:05
Marcus Rashford se brankou v nastavení zápasu postaral o vítězství Manchesteru United 2:1 nad Bournemouthem.
Manchester další ztrátu nepřipustil, výhru ale zachraňoval na poslední chvíli
Manchester další ztrátu nepřipustil, výhru ale zachraňoval na poslední chvíli | Foto: Reuters

Londýn - Střídající útočník Marcus Rashford vystřelil fotbalistům Manchesteru United v nastaveném čase vítězství 2:1 v Bournemouthu, který přišel o domácí neporazitelnost v anglické lize. "Rudí ďáblové" se na něj bodově dotáhli.

Domácí po úspěšném říjnu, kdy v lize třikrát vyhráli a jednou remizovali, vstoupili do prvního listopadového zápasu lépe. Už v 11. minutě otevřel skóre Wilson, který se trefil i v minulém utkání proti Fulhamu.

Hosté vyrovnali do poločasu zásluhou Martiala, jenž dal pět branek v posledních čtyřech zápasech Premier League. V nastaveném čase pak dokonal obrat Rashford, který přišel na hřiště v 56. minutě místo Maty.

Šlágr mezi Arsenalem a Liverpoolem skončil remízou 1:1. Hosté vedli, když se v 61. minutě prosadil Milner, který si počkal ve vápně na vyražený míč od brankáře Lena a ve snadné situaci se nemýlil. "Kanonýry" zachránil v 82. minutě Lacazette, když se štěstím z otočky zakroutil míč na vzdálenější tyč.

Na lavičce Arsenalu zůstal Petr Čech, jenž chytal ve středečním utkání Ligového poháru proti Blackpoolu (2:1). V anglické lize jeho tým remizoval podruhé za sebou, předtím vyhrál sedm duelů v řadě. Liverpool je spolu s Manchesterem City a Chelsea dál bez porážky.

Tottenham zvládl utkání ve Wolverhamptonu, kde zvítězil 3:2. Spurs vedli po gólech Lamely, Lucase a Kanea 3:0, domácí pak snížili díky dvěma penaltám. Těsný náskok ale fotbalisté Tottenhamu udrželi a v tabulce poskočili na čtvrté místo o bod před Arsenal.

Anglická fotbalová liga - 11. kolo:

Bournemouth - Manchester United 1:2 (11. Wilson - 35. Martial, 90.+2 Rashford), Cardiff - Leicester 0:1 (55. Gray), Everton - Brighton 3:1 (26. a 77. Richarlison, 50. Coleman - 33. Dunk), Newcastle - Watford 1:0 (65. Pérez), West Ham United - Burnley 4:2 (68. a 84. Anderson, 10. Arnautovic, 90.+2 Hernández - 45. Gudmundsson, 77. Wood),  Arsenal - Liverpool 1:1 (82. Lacazette - 61. Milner), Wolverhampton - Tottenham 2:3 (68. Neves z pen., 79. Jiménez z pen. - 27. Lamela, 30. Lucas, 61. Kane).

1 Liverpool 11 8 3 0 21:5 27
2 Manchester City 10 8 2 0 27:3 26
3 Chelsea 10 7 3 0 24:7 24
4 Tottenham 11 8 0 3 19:10 24
5 Arsenal 11 7 2 2 25:14 23
6 Bournemouth 11 6 2 3 20:14 20
7 Manchester United 11 6 2 3 19:18 20
8 Watford 11 6 1 4 16:13 19