United konečně vyhráli, čtyřmi góly rozstříleli Rangers

14. 9. 2014 18:50
Svěřenci trenéra Louise van Gaala zaznamenali první výhru v letošní Premier League.
Angel Di María slaví svou první branku v dresu Manchesteru United.
Angel Di María slaví svou první branku v dresu Manchesteru United. | Foto: Reuters

Praha - Old Trafford je po delší době zase v euforii. Manchester United konečně zabral a připsal si vůbec první vítězství v novém ročníku anglické Premier League. Svěřenci trenéra Louise van Gaala doma rozstříleli Queens Park Rangers 4:0.

Branky vítězů stříleli Angel Di María, Ander Herrera, Wayne Rooney a Juan Mata. Red Devils se tak v tabulce poprvé vyšvihli do horní poloviny, konkrétně na devátou příčku.

Nejnovější přírůstek do hvězdného kádru United, kolumbijský kanonýr Radamel Falcao, nastoupil až za stavu 4:0 a za pětadvacet minut se gólově neprosadil.

Favorit opět nezačal nijak přesvědčivě a v první půli se spíše trápil. Ze tří střel však vstřelil hned tři branky. Ve 24. minutě otevřel skóre Argentinec Di María, který usměrnil do branky centr z přímého kopu. O dvanáct minut později střílel přesně k tyči trestuhodně neobsazený Španěl Herrera.

A těsně před pauzou zamířil dokonale také Wayne Rooney, který se 175. gólem v kariéře vyrovnal na třetí příčce historické tabulky střelců nejvyšší anglické soutěže legendě Arsenalu Thierrymu Henrymu.

Po přestávce začali Rangers lépe, střelu Krančjara ale reflexivně vyrazil De Gea. A tak se čtvrté branky dočkali fanoušci Rudých ďáblů. Di Maríovu prudkou, ale nepřesnou střelu, zpracoval Mata a pálil pod břevno. Manažer Louis Van Gaal tak zaznamenal vůbec svou první výhru na lavičce Manchesteru.