United díky Rooneymu porazili Sunderland a jsou třetí

28. 2. 2015 18:44
Fotbalisté Manchesteru United porazili v anglické lize Sunderland 2:0 díky gólu a proměněné penaltě kapitána Waynea Rooneyho.
Wayne Rooney byl hlavním mužem zápasu
Wayne Rooney byl hlavním mužem zápasu | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United porazili v anglické lize Sunderland 2:0 díky gólu a proměněné penaltě kapitána Waynea Rooneyho. "Rudí ďáblové" v neúplné tabulce poskočili na třetí místo před Arsenal, který ještě čeká zápas 27. kola v neděli proti Evertonu.

Manchesteru se na domácím stadionu Old Trafford nepovedl první poločas a několik diváků za to hráče "odměnilo" bučením. V 66. minutě hostující John O'Shea v pokutovém území fauloval Radamela Falcaa, červenou kartu však chybně dostal jiný dobíhající obránce Sunderlandu Wes Brown.

Nařízený pokutový kop proměnil Rooney, jenž ukončil šňůru osmi zápasů v Premier League bez vstřelené branky. Šest minut před koncem ještě devětadvacetiletý útočník pojistil z dorážky vedení United.

Čtyři dnešní zápasy skončily výsledkem 1:0. Předposlední Aston Villa prohrála v Newcastlu a prodloužila sérii bez ligové výhry na dvanáct duelů. Swansea uspěla na stadionu Burnley, Stoke přehrálo Hull a West Bromwich si poradil se Southamptonem.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:

West Ham United - Crystal Palace 1:3 (76. Valencia - 41. a 63. Murray, 51. Dann), Burnley - Swansea 0:1 (64. vlastní Trippier), Manchester United - Sunderland 2:0 (66. z pen. a 84. Rooney), Newcastle - Aston Villa 1:0 (37. Cissé), Stoke - Hull 1:0 (71. Crouch), West Bromwich - Southampton 1:0 (2. Berahino).

1. Chelsea 26 18 6 2 56:22 60
2. Manchester City 26 16 7 3 56:25 55
3. Manchester United 27 14 8 5 46:26 50
4. Arsenal 26 14 6 6 49:29 48
5. Southampton 27 14 4 9 38:20 46
6. Liverpool 26 13 6 7 38:29 45
7. Tottenham 26 13 5 8 41:36 44
8. Swansea 27 11 7 9 31:34 40