Unavený Messi nejlepším hráčem? Výsměch Němcům i dalším

Aleš Vávra Aleš Vávra
14. 7. 2014 12:41
Fotbaloví experti i fanoušci nechápou volbu Lionela Messiho nejlepším hráčem světového šampionátu.
Lionel Messi.
Lionel Messi. | Foto: Reuters

Praha - A nejužitečnějším fotbalistou světového šampionátu se stává... Lionel Messi, Argentina. Tahle věta po nedělním finále MS zanechala hořkou pachuť v ústech fotbalových fanoušků i odborníků. Čtyřnásobný držitel Zlatého míče si podle většiny z nich individuální ocenění nezasloužil.

"Ta volba ve mě vzbuzuje opravdu hodně velké otazníky. Byl tam poměrně široký okruh dalších hráčů, kteří by si to podle mého názoru zasloužili mnohem víc," řekl serveru Aktuálně.cz český trenér František Straka.

Cipro: Byli tam užitečnější hráči

"Překvapilo mě to. Messi je mimořádný hráč, ale přišel mi unavený, měl toho v závěrečných zápasech evidentně plné zuby. Byli tam fotbalisté o poznání užitečnější pro své týmy," doplnil zkušený odborník František Cipro, který viděl potenciální kandidáty na nejlepšího hráče i v dresu Argetiny. Messi to ale nebyl.

"Mascherano sehrál fantastický turnaj, byl rozhodně pro tým užitečnější. A škoda, že se zranil Di Mária, ten působil skvěle. Z německého týmu tam také byli tři nebo čtyři nadstandardní hráči. A Kolumbijec Rodriguez byl jednoduše skvělý," uvedl Cipro.

Také Straka namátkou vyjmenoval hned několik fotbalistů, kteří si Zlatý míč z mistrovství světa zasloužili více, než Messi.

Straka: Nejlepší byl Arjen Robben

"Arjen Robben, to byl podle mě nejlepší hráč šampionátu. James Rodríguez odehrál fenomenální šampionát, Benzema se mi enormně líbil, stejně jako Di María. A pak samozřejmě Němci. Nebál bych se dát tu cenu Neuerovi, Phillip Lahm byl rovněž fantastický. Opravdu té volbě příliš nerozumím," doplnil současný trenér Slovanu Bratislava.

"Messi odehrál jen to, co musel. Chápu, že to z jeho strany nebylo ono, měl těžkou, nepříliš úspěšnou sezonu. Byl dvakrát zraněný, možná mu chyběla kondice. Samozřejmě, je to vynikající hráč, ale když se budeme bavit konkrétně o tomhle šampionátu, byli tam prostě lepší," dodal kouč.

Kapitán Argentiny sice dovedl svůj tým ke stříbrným medailím po finálové porážce 0:1 po prodloužení s Německem, v semifinále ani ve finále se ovšem vůbec neprosadil. Od akreditovaných novinářů, kteří vybírali z desítky hráčů nominovaných do ankety technickou komisí FIFA, nicméně obdržel nejvíce hlasů.

Fanoušci: Je to podvod a výsměch

V desetičlenné nominaci byli kromě Messiho Němci Hummels, Kroos, Müller, Lahm, Kolumbijec Rodríguez, Brazilec Neymar, Nizozemec Robben a další dva Argentinci Mascherano a Di María.

Volbu Messiho jako nejlepšího hráče MS nechápali ani fanoušci, kteří čile diskutovali v diskusích na Aktuálně.cz. "On tam hrál Messi taky? že jsem si ho ani nevšiml, to je výsměch všem německým hráčům, kteří hráli o tisíc procent líp," uvedl například Pavel Nigrin.

"Je to jen a jen podvod, který bohužel vládne fotbalem na celém světě. Protežovaní nekopové vyhrávají, zatímco skvělí fotbalisté jen čumí, jak si tito paraziti odnášejí kdejaká ocenění. Co má říkat takový Robben, který byl na tomto MS absolutně nejlepším hráčem?," napsal Evžen Skočdopole.

Ironie: Lepší byl i Podolski, a to nehrál

"Tohle je výsměch. A znovu jsem přesvědčen o tom, že Messi je nejvíce přeceňovaný fotbalista současnosti. Ono když každá jeho přihrávka, která kdy skončí gólem je podle komentátorů "zábleskem jeho geniality", tak je to potom těžký. Hráč, který není několik zápasů vůbec vidět, nemůže být považovaný za nejlepšího," dodal Martin Záveský.

Jiní fanoušci hojně používají ironii. "Lepší byl i Podolski a to vůbec nenastoupil," zněl příspěvek jednoho z nich. "Messi si to za tu předloňskou sezonu ve Španělsku a Lize mistrů zaslouží," poznamenal další.

 

Právě se děje

Další zprávy