Ultras Lazia o ženy nestojí. "Na Curva Nord nepatří," stojí v jejich prohlášení

ČTK ČTK
21. 8. 2018 11:04
Tvrdé jádro fanoušků římského Lazia požaduje, aby do jejich sektoru neměly přístup ženy.
Fanoušci Lazia Řím
Fanoušci Lazia Řím | Foto: Reuters

Řím - Tvrdé jádro fanoušků fotbalového Lazia Řím volá po zákazu vstupu žen na tradiční tribunu Curva Nord na Olympijském stadionu. Prohlášení s tímto požadavkem, které rozšířili před úvodním zápasem sezony, vyvolalo v Itálii velké pohoršení. Letákem už se začali zabývat vyšetřovatelé italské fotbalové federace a také policie.

Podle ultras, kteří se nechvalně proslavili násilnostmi, rasismem a antisemitismem, je tribuna posvátným místem, na kterém ženy nemají co dělat. Policie už identifikovala první fanoušky, kteří před nedělním zápasem s Neapolí (1:2) leták rozdávali. Nyní je čeká předvolání kvůli diskriminaci.

Vedení klubu se od jejich požadavku distancovalo, podle funkcionářů jde o iniciativu několika jednotlivců. "Jsme proti jakékoliv diskriminaci. Nic o tom nevíme, je to akce několika fanoušků z Curva Nord. Nemůžeme zabránit všem politicky nekorektním projevům, jako je tento," uvedl mluvčí Lazia Arturo Diaconale.

Podle ultras by ženy měly chodit do jiných částí stadionu. V prohlášení tvrdí, že pro "ženy, manželky a přítelkyně" není v prvních deseti řadách tribuny místo.

V minulé sezoně se fanoušci Lazia postarali o skandál, když polepili část Olympijského stadionu nálepkami s podobiznou Anny Frankové v dresu konkurenčního AS Řím. Navíc přidali antisemitské nápisy. Klub pak musel zaplatit poutu 50 000 eur (asi 1,27 milionu korun).

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy