Ultras Lazia o ženy nestojí. "Na Curva Nord nepatří," stojí v jejich prohlášení

ČTK ČTK
21. 8. 2018 11:04
Tvrdé jádro fanoušků římského Lazia požaduje, aby do jejich sektoru neměly přístup ženy.
Fanoušci Lazia Řím
Fanoušci Lazia Řím | Foto: Reuters

Řím - Tvrdé jádro fanoušků fotbalového Lazia Řím volá po zákazu vstupu žen na tradiční tribunu Curva Nord na Olympijském stadionu. Prohlášení s tímto požadavkem, které rozšířili před úvodním zápasem sezony, vyvolalo v Itálii velké pohoršení. Letákem už se začali zabývat vyšetřovatelé italské fotbalové federace a také policie.

Podle ultras, kteří se nechvalně proslavili násilnostmi, rasismem a antisemitismem, je tribuna posvátným místem, na kterém ženy nemají co dělat. Policie už identifikovala první fanoušky, kteří před nedělním zápasem s Neapolí (1:2) leták rozdávali. Nyní je čeká předvolání kvůli diskriminaci.

Vedení klubu se od jejich požadavku distancovalo, podle funkcionářů jde o iniciativu několika jednotlivců. "Jsme proti jakékoliv diskriminaci. Nic o tom nevíme, je to akce několika fanoušků z Curva Nord. Nemůžeme zabránit všem politicky nekorektním projevům, jako je tento," uvedl mluvčí Lazia Arturo Diaconale.

Podle ultras by ženy měly chodit do jiných částí stadionu. V prohlášení tvrdí, že pro "ženy, manželky a přítelkyně" není v prvních deseti řadách tribuny místo.

V minulé sezoně se fanoušci Lazia postarali o skandál, když polepili část Olympijského stadionu nálepkami s podobiznou Anny Frankové v dresu konkurenčního AS Řím. Navíc přidali antisemitské nápisy. Klub pak musel zaplatit poutu 50 000 eur (asi 1,27 milionu korun).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy