Ultras Lazia o ženy nestojí. "Na Curva Nord nepatří," stojí v jejich prohlášení

ČTK ČTK
21. 8. 2018 11:04
Tvrdé jádro fanoušků římského Lazia požaduje, aby do jejich sektoru neměly přístup ženy.
Fanoušci Lazia Řím
Fanoušci Lazia Řím | Foto: Reuters

Řím - Tvrdé jádro fanoušků fotbalového Lazia Řím volá po zákazu vstupu žen na tradiční tribunu Curva Nord na Olympijském stadionu. Prohlášení s tímto požadavkem, které rozšířili před úvodním zápasem sezony, vyvolalo v Itálii velké pohoršení. Letákem už se začali zabývat vyšetřovatelé italské fotbalové federace a také policie.

Podle ultras, kteří se nechvalně proslavili násilnostmi, rasismem a antisemitismem, je tribuna posvátným místem, na kterém ženy nemají co dělat. Policie už identifikovala první fanoušky, kteří před nedělním zápasem s Neapolí (1:2) leták rozdávali. Nyní je čeká předvolání kvůli diskriminaci.

Vedení klubu se od jejich požadavku distancovalo, podle funkcionářů jde o iniciativu několika jednotlivců. "Jsme proti jakékoliv diskriminaci. Nic o tom nevíme, je to akce několika fanoušků z Curva Nord. Nemůžeme zabránit všem politicky nekorektním projevům, jako je tento," uvedl mluvčí Lazia Arturo Diaconale.

Podle ultras by ženy měly chodit do jiných částí stadionu. V prohlášení tvrdí, že pro "ženy, manželky a přítelkyně" není v prvních deseti řadách tribuny místo.

V minulé sezoně se fanoušci Lazia postarali o skandál, když polepili část Olympijského stadionu nálepkami s podobiznou Anny Frankové v dresu konkurenčního AS Řím. Navíc přidali antisemitské nápisy. Klub pak musel zaplatit poutu 50 000 eur (asi 1,27 milionu korun).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy