Ujfaluši se na tři roky upsal Atlétiku Madrid

Red Spo
1. 7. 2008 13:36
Český reprezentant se stěhuje z Itálie do Španělska
Tomáš Ujfaluši bude v příští sezoně oblékat dres Atlétika Madrid.
Tomáš Ujfaluši bude v příští sezoně oblékat dres Atlétika Madrid. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Madrid - Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Ujfaluši oficiálně oznámil, že jeho novým působištěm bude Atlético Madrid.

Do Španělska se třicetiletý obránce stěhuje z italské Fiorentiny, kde mu vypršel kontrakt. V Madridu podepsal Ujfaluši tříletou smlouvu.

185 centimetrů vysoký obránce přišel do Itálie v roce 2004 z Hamburku a strávil tam čtyři roky. Fiorentině letos jen těsně uniklo finále Poháru UEFA, když v semifinále podlehl italský celek až po penaltách Glasgow Rangers.

Ujfaluši odehrál na právě skončeném evropském šampionátu v Rakousku a ve Švýcarsku všechny tři zápasy, ale výbuchu v utkání s Tureckem nezabránil. V reprezentaci odehrál celkem 71 zápasů, ve kterých vstřelil dva góly.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Havlíček: Restauratéři nebudou muset kontrolovat u hostů doklady o testech

Restauratéři nebudou muset podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) kontrolovat, zda jsou hosté testovaní, očkovaní nebo prodělali nemoc covid-19. Zodpovědnost bude na zákaznících, doklad budou muset předložit případné kontrole. Na zahrádkách stravovacích provozů bude možné využívat wi-fi. Havlíček to v pátek řekl na tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády.

Venkovní prostory gastronomických podniků se mohou opětovně otevřít od pondělí. Podle Havlíčka zůstává podmínka, že na ně budou mít přístup jen lidé, kteří mají negativní test na koronavirus, podstoupili očkování nebo v posledních 90 dnech prodělali nemoc covid-19. Po dohodě s profesními svazy vláda podle Havlíčka opatření upravila tak, že povinnost kontroly nebudou mít provozovatelé, provádět ji budou hygienici či policie, řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy