Ujfaluši se na tři roky upsal Atlétiku Madrid

Red Spo
1. 7. 2008 13:36
Český reprezentant se stěhuje z Itálie do Španělska
Tomáš Ujfaluši bude v příští sezoně oblékat dres Atlétika Madrid.
Tomáš Ujfaluši bude v příští sezoně oblékat dres Atlétika Madrid. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Madrid - Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Ujfaluši oficiálně oznámil, že jeho novým působištěm bude Atlético Madrid.

Do Španělska se třicetiletý obránce stěhuje z italské Fiorentiny, kde mu vypršel kontrakt. V Madridu podepsal Ujfaluši tříletou smlouvu.

185 centimetrů vysoký obránce přišel do Itálie v roce 2004 z Hamburku a strávil tam čtyři roky. Fiorentině letos jen těsně uniklo finále Poháru UEFA, když v semifinále podlehl italský celek až po penaltách Glasgow Rangers.

Ujfaluši odehrál na právě skončeném evropském šampionátu v Rakousku a ve Švýcarsku všechny tři zápasy, ale výbuchu v utkání s Tureckem nezabránil. V reprezentaci odehrál celkem 71 zápasů, ve kterých vstřelil dva góly.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy