Ujfaluši byl u debaklu Atlétika, Plašilův gól nestačil

Barcelona zvítězila nad Sevillou 4:0
Záložník Jaroslav Plašil při gymnastice s fotbalovým míčem.
Záložník Jaroslav Plašil při gymnastice s fotbalovým míčem. | Foto: Ondřej Besperát

Barcelona - Českým zástupcům se ve španělské Primera Division příliš nevedlo. Tomáš Ujfaluši byl ve čtvrtek jedním z nejhorších hráčů na hřišti a "přispěl" svým výkonem k debaklu Atlétika Madrid na hřišti Santanderu.

Hosté prohráli v 32. kole vysoko 1:5, načež se jim vzdálila čtvrtá pozice zajišťující Ligu mistrů už o šest bodů. Racing Santander se naopak přiblížil záchraně. Ujfaluši odehrál v dresu madridského celku celých 90 minut.

Ani gól Jaroslava Plašila fotbalisty Pamplony k záchraně ve španělské lize nepřiblížil.

Český reprezentant sice v 18. minutě středečního utkání s Málagou vyrovnal na 1:1, ovšem hosté v druhé půli zužitkovali početní převahu a nakonec Pamplonu porazili 3:2.

Zápas přinesl čtyři vyloučení, z toho tři byli Plašilovi spoluhráči.

Bývalý hráč Monaka svůj třetí ligový gól v sezoně zaznamenal po rychlé akci. Domácí na vlastní půli rozehráli autové vhazování a míč po dvou hlavičkových soubojích propadl až k Plašilovi, který byl sám za obranou a z úhlu prostřelil brankáře.

Vzápětí navíc navrátilec do sestavy Nekúnam zužitkoval přímý kop a zajistil Pamploně vedení 2:1.

Hráči však donutili rozhodčího předvádět karetní mariáš, což ještě do poločasu odnesli červenou kartou domácí Puňal a hostující Gamez. V 70. minutě je pod sprchy následoval další hráč Pamplony Josetxo a Málaga početní převahu využila slepenými góly Lola a Ballesty. Závěrečný nápor domácích navíc zhatila třetí červená karta pro Vadocze.

Pamplona je tak stále v ohrožení, na patnáctém místě má před celky ze sestupového pásma jen pětibodový náskok. Týmy ze spodku tabulky však mají zápas k dobru. Naopak Málaga se alespoň dočasně posunula již na páté místo tabulky.

Barcelona rozdrtila Sevillu

V čele zůstala s šestibodovým náskokem Barcelona. Ta před blížícím se rozhodujícím zápasem sezony s Realem Madrid nepřipustila komplikace a jednu z posledních předpokládaných těžkých překážek v cestě za titulem Sevillu s přehledem přehrála 4:0, přestože trenér Guardiola šetřil největší hvězdu Lionela Messiho.

Barcelona tak potvrdila svou suverenitu, když jí ani třetí tým tabulky nebyl obtížným soupeřem, a připsala si již sedmou výhru v řadě a 26. v sezoně.

Na jasném vítězství se jedním gólem podílel i kamerunský kanonýr Samuel Eto'o, pro kterého to byla již 27. trefa v sezoně. Probojoval se tak do čela pořadí Zlaté kopačky pro nejlepšího střelce Evropy.

Jeho náskok v čele tabulky střelců španělské ligy se však ztenčil, jelikož druhý v pořadí David Villa dvěma góly zařídil Valencii výhru 2:1 nad Betisem Sevilla. Na Eto'a tak ztrácí už jen dva přesné zásahy.

Španělská fotbalová liga - 32. kolo:

Betis Sevilla - Valencia 1:2 (87. Oliveira - 66. a 79. Villa), La Coruňa - Almería 2:0 (49. Verdu, 68. Lassad), Pamplona - Málaga 2:3 (18. Plašil, 33. Nekúnam - 4. Apono z pen., 72. Lolo, 77. Ballesta), FC Barcelona - FC Sevilla 4:0 (3. Iniesta, 17. Eto'o, 49. Xavi, 54. Henry), Gijón - Espaňol Barcelona 0:3 (25. Nené, 73. Román Martínez, 75. Callejón), Villarreal - Huelva 2:1 (40. Llorente, 67. Cani - 1. Camuňas), Mallorca - Valladolid 2:0, Santander - Atlético Madrid 5:1