Uhrin: Posily? Je tu Frydrych. Věřím, že hráči, co máme, ukážou, že další přijít nemusí

Luděk Mádl Luděk Mádl
24. 9. 2015 15:00
Dušan Uhrin povede poprvé Slavii do derby S jako hlavní kouč. A navíc v nových podmínkách, kdy Slavii ovládli noví majitelé. Před derby se Spartou však koupili trenérovi jedinou posilu, obránce Frydrycha. "Věřím, že ti hráči, co máme, ukážou, že dalších není potřeba," bere to Uhrin v klidu.
S výhrou 4:3 bych byl spokojen, říká před derby Dušan Uhrin, kouč Slavie
S výhrou 4:3 bych byl spokojen, říká před derby Dušan Uhrin, kouč Slavie | Foto: ČTK

Praha - Jen v roli asistenta trenéra Slavie, tehdy Karla Jarolíma, zatím zažil velké pražské derby současný hlavní kouč červenobílého týmu Dušan Uhrin. "Tenkrát to skončilo 4:4, Pavel Kuka dával tři góly," vzpomíná dnes.

"Tak doufám, že i nedělní derby se Spartou bude stejně tak atraktivní pro diváky. A když vyhrajeme 4:3, tak budu spokojen," dodává kouč Slavie s úsměvem.

Ligové derby mezi Slavií a Spartou se hraje v neděli od 15 hodin v Edenu.

Vy jste už v minulosti působil v obou klubech, jak ve Spartě, tak ve Slavii. Váš otec je ovšem skalní sparťan. Komu bude fandit v neděli?

"Ještě jsem se ho neptal. Asi by řekl, že bude fandit mně, ale je mi jasný, že v tomhle případě by to asi nebylo tak horký (usmívá se). Přeci jen, on je sparťan, zažil tam asi nejlepší roky své trenérské kariéry. Já ve Spartě trénoval jen béčko, taky jsme tam tehdy hráli derby s B-týmem Slavie, ale už ani nevím, jak to skončilo. Teď jsem ovšem trenérem Slavie a nic jiného neřeším. Rád bych na to derby vzpomínal v dobrém. Chceme Spartu porazit..."

Do jaké míry vás v rozletu přibrzdil výpadek z poháru, který Slavii potkal v úterý v Ústí nad Labem?

"Bohužel, stalo se, udělali jsme v tom utkání nějaké změny v sestavě, ale to nikoho neomlouvá. Inkasovali jsme v Ústí čtyři góly, to se nám předtím nestalo. Vycházím z toho, že šlo o ojedinělou záležitost. Derby bude zápasem o něčem jiném, je to specifický zápas, který nemívá favorita. Ačkoli je Sparta v tabulce nad námi, chceme využít domácího prostředí a vyhrát."

Má někdo v kádru Slavie zdravotní problémy?

"Všichni jsou zdrávi, ale někteří ne stoprocentně. Nicméně do utkání snad připraveni budou."

Poté, co se v klubu objevili noví majitelé, jste dostal otázku, jaké byste si představoval posily. A zmínil jste, že byste uvítal jednu do každé řady. Před uzavřením přestupního okna však přišel jen Michal Frydrych z Ostravy. Jak hodnotíte situaci z tohoto úhlu pohledu?

"Ano, přišel Frydrych, jsme rádi, že jsme jednoho hráče udělali. A věřím, že ti, které máme k dispozici, ukážou, že už nikdo další přijít nemusí."

Sparta vede ligovou tabulku, ale zejména v pohárové Evropě častokrát inkasuje. Dokážete na její evropské soupeře v tomto ohledu navázat?

"Nepřemýšlím o tom, co Sparta hraje v pohárech. Tam jí fandíme, protože je potřeba získat co nejvíc bodů do českého koeficientu. My se teď ale soustředíme na sebe, abychom to zvládli. Nastoupíme s určitou taktikou, kterou vám teď ale neprozradím. (úsměv) Zažil jsem derby 4:4, když teď vyhrajeme 4:3, budu spokojen."

Sparta hodně mění sestavu i rozestavení. Co od ní očekáváte?

"Je pravda, že v tomto ohledu je Sparta nečitelná. Složení tak 90 procent její sestavy je asi jasné, to ostatní ne. Nicméně mně je úplně jedno, s jakou sestavou nastoupí. Pro nás je podstatné, že my chceme hrát dobrý fotbal a ukázat divákům, že můžeme porazit každého."

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 2 minutami

Turecko a USA se dohodly na příměří v severní Sýrii

Turecko a USA se dohodly na příměří v severní Sýrii, oznámil viceprezident Pence. Trump hovoří o skvělých zprávách, budou prý ušetřeny miliony životů.

před 18 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy