Uhrin je ve Slavii i členem představenstva. S týmem chce být v lize do třetího místa

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
31. 5. 2016 13:34
Trenér fotbalové Slavie Dušan Uhrin mladší před začátkem nové sezony vstoupil do klubu také jako člen představenstva. Na oficiální tiskové konferenci novinářům přiznal, že ho změny v klubu těší, sám si s týmem klade vysoké cíle. Chtěl by skončit v lize minimálně do třetího místa. Kádr na to prý sešívaní mít budou, navíc chtějí ještě posílit.
Dušan Uhrin mladší
Dušan Uhrin mladší | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Může sám hlasovat pro své odvolání. Trenér fotbalové Slavie Dušan Uhrin mladší totiž před začátkem nové sezony vstoupil do klubu také jako člen představenstva.

Na oficiální tiskové konferenci novinářům přiznal, že ho změny v klubu těší, sám si s týmem klade vysoké cíle. Chtěl by skončit v lize minimálně do třetího místa. Kádr na to prý sešívaní mít budou, navíc chtějí ještě posílit.

Co od nové role v klubu očekáváte?
Je to pro mě novinka, ale uvítal jsem ji. Sice to bude pro mě spousta práce navíc, nicméně můžeme řešit problémy otevřeně. Hráči se přímo ode mě dozvědí, co se v klubu děje, nepůjde to nějakou oklikou. Vlastně se asi můžu účastnit i svého odvolání, když na to dojde. (smích)

Anebo příchod posil, dvě už jste oznámili. Co můžeme čekat od Kamerunce Ngadjui?
Ono pořád nebylo jasné, jestli Deli odejde, nebo neodejde, tak jsme hledali případnou náhradu. Michela jsme měli dlouho vyhlédnutého, měsíc se jednalo s kluby i hráčem. Je to hráč, který je výborný v osobních soubojích, dal asi šest gólů v rumunské lize, má dobrou přihrávku, byl to kapitán klubu Botosani. Je to takový anglický styl obránce. Jsem rád, že to dospělo do zdárného konce, protože závěr sezony ukázal, že jsme tu lavičku měli slabší. Chceme posílit všechny řady, abychom neudělali nějakou chybu.

I proto máte podepsaného také Jasmina Ščuka?
Ščuka jsme měli vyhlídnutého taky dlouho, protože jsme chtěli posílit ve středové řadě, abychom neměli trauma z toho, že by se nám Souček například zranil a my pak neměli takový ten štít, který nám drží obrannou činnost a rozehrávku. Plus navíc může Ščuk hrát i před ním, protože nedávno dal za rok asi 13 gólů. Je možné, že i proti některým silnějším soupeřům budeme hrát na dva štíty, protože oba mohou ze své pozice jít dopředu. 

Pan Tvrdík na tiskové konferenci přiznal, že jednáte ještě o příchodu Coufala, pořád tedy sháníte obránce?
Máme Mikulu a hrál nám tam i Bořil, ale ten hraje líp zleva, kde je jinak Jablonský, tak jsme chtěli posílit obranu ještě o dva lidi. Je to pro nás důležité, protože, jestli budeme postupovat v pohárech, tak nás čekají důležité zápasy tam i v lize a musíme mít ty pozice zdvojené.

Takže by mohl přijít i Dušan Švento, o kterém se dlouho spekuluje?
Pokud se povedou jednání. Kdyby přišel, tak od toho očekávám, že nám posílí celou levou stranu, tedy obranu i zálohu. Nicméně to neznamená, že by třeba odcházel Jarda Zmrhal, není na něj žádná nabídka a ani ho nepustíme.

Vedení klubů vyhlásilo před sezonou cíle postoupit v Evropě co nejdále a hlavně se umístit v lize do třetího místa, sdílíte je?
Páté místo, které jsme letos získali, není pro Slavii úplně komfortní, chtěli bychom být výš, abychom se nemuseli spoléhat na Mladou Boleslav, aby nás poslala do pohárů, jako tomu bylo teď. Může se ale stát, že například i třetí místo bude zklamání vzhledem k vývoji v tabulce během sezony.  Bude to každopádně výzva, umístit se takhle vysoko.

V čem vidíte největší mezery?
Musíme se zdokonalit v obranné činnosti při důležitých zápasech, kdy jsme prohráli s Mladou Boleslaví nebo se Spartou. Co nás ale nejvíc nabouralo v sezoně, to byla ta chřipková epidemie, protože hráči museli hrát, i když ji měli, nebo byli těsně po vyléčení. Dost nás to poškodilo. Proto chceme čtyři až pět hráčů nových. Netuším, jestli se nám to povede, protože jsme měli vytipováno asi 12 útočníků z Čech i Evropy a nakonec jsme se s kluby nedohodli, protože požadované částky byly obrovské. Šlo totiž o mladé talentované hráče a kluby si jich cenily hodně.

Už za pár dnů začínáte přípravu na další sezonu, jak velká je to komplikace i s ohledem na chybějící reprezentanty?
Moc rád nejsem, je to brzo. Navíc někteří hráči mohou chybět dlouho, například pokud reprezentace postoupí, bude pak Milan Škoda chybět i následují týden nebo čtrnáct dnů, protože si musí taky někdy odpočinout. S ostatními začneme pozvolna, potřebuju mít hlavně hráče pohromadě. Někteří byli na marodce, takže je potřeba začít o něco dřív, abychom byli na 14. července, kdy pro nás startuje Evropská liga, připravení.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Jižní Koreu sužují povodně kvůli monzunovým dešťům, vyžádaly si již 30 obětí na životech

Nejméně 30 obětí už si vyžádaly záplavy způsobené silnými monzunovými dešti, které už přes měsíc sužují Jižní Koreu. Více než 3700 lidí přišlo kvůli nim o střechu nad hlavou a nejméně 12 osob se pohřešuje. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na korejské ministerstvo vnitra.

Voda zaplavila v Jižní Koreji obytné čtvrti i zemědělskou půdu a poškodila stovky silnic a mostů. Na řadě míst jsou hlášeny sesuvy půdy, které zničily řadu domů.

Povodně sužují i metropoli Soul, kde se rozvodnila řeka Han. Ve městě Kwangdžu na jihu země muselo být zrušeno několik místních leteckých spojů poté, co voda zaplavila runvej, informoval server televize Channel News Asia (CNA).

Podle CNA trvají vydatné deště v Jižní Koreji už skoro sedm týdnů a jsou nejdelšími monzunovými dešti v této zemi od roku 2013. Meteorologé očekávají pokračování lijáků i v dalších dnech.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Macron pořádá charitativní konferenci na pomoc Libanonu, připojí se Trump i Michel

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes spolu s OSN pořádá dárcovskou videokonferenci na pomoc Libanonu po úterním výbuchu v Bejrútu, který zničil značnou část města. Účast již přislíbil americký prezident Donald Trump či předseda Evropské rady Charles Michel.

Macron Bejrút navštívil ve čtvrtek jako první zahraniční státník po úterním výbuchu asi 2750 tun dusičnanu amonného, který byl nedbale uskladněn v místním přístavu. Rozzlobenému davu místních Macron přislíbil, že peníze na obnovu města se "nedostanou do zkorumpovaných rukou". Účastníci konference se tak dnes budou věnovat i otázce, jak peníze rozdělit, aby pomohly přímo zasaženým lidem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy