UEFA snížila trest zadlužené Málaze

ČTK ČTK
18. 5. 2013 11:18
UEFA snížila Málaze trest za porušení pravidel finančního fair play, když zrušila další roční trest, který klubu hrozil při porušení čtyřleté podmínky.
Málaga ve španělské lize atakuje příčky pro evropské poháry, ty si však jistě nezahraje
Málaga ve španělské lize atakuje příčky pro evropské poháry, ty si však jistě nezahraje | Foto: Reuters

Nyon - Fotbalový klub z Málagy se od UEFA dočkal snížení trestu za porušení pravidel finančního fair play.

Španělský celek je sice stále pro příští sezonu vyloučen z evropských pohárů, pokud se do nich probojuje, UEFA však zrušila další roční trest, který klubu hrozil při porušení čtyřleté podmínky.

Málaga byla z pohárů vyloučena loni v prosinci, kdy ji UEFA potrestala kvůli dluhům a včas nesplaceným finančním závazkům vůči hráčům, jiným týmům a daňovému úřadu. Letošní čtvrtfinalista Ligy mistrů ale provinění odmítá a odvolal se proti sankcím ke sportovní arbitráži CAS.

Roční vyloučení z pohárů pro Málagu platí na čtyři roky a vzhledem k postavení v tabulce španělské ligy je možné, že tým trenéra Manuela Pellegriniho si ho odpyká už v následující sezoně. Dvě kola před koncem patří klubu šestá příčka, zajišťující účast v předkole Evropské ligy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Česká pošta zruší 669 pracovních míst, chce ušetřit půl miliardy ročně

Česká pošta zruší od letošního května 669 pracovních míst, zejména manažerských a úřednických. Státní podnik si od toho slibuje úsporu 500 milionů korun ročně. Restrukturalizace administrativních pozic a rušení jejich agend je podle vedení pošty dalším krokem k optimalizaci nákladů. Dnes o tom informoval mluvčí pošty Matyáš Vitík. Česká pošta zaměstnává celkem 27 000 pracovníků.

Rušení míst se týká úřednické, administrativní, centrálně řízené části firmy. "Pošťáků, tedy modrých límečku, se tak propouštění netýká. Lidi do provozu naopak nabíráme," uvedl generální ředitel pošty Roman Knap.

V posledních letech pošta hospodaří se ztrátou. Za rok 2021 počítá se ztrátou okolo 800 milionů Kč, což je však zhruba o půl miliardy korun nižší propad než v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Při náletech v Jemenu podle nevládní organizace zahynulo přes 60 lidí

Při náletech v Jemenu v pátek přišlo život více než 60 dospělých a tři děti. S odkazem na humanitární organizaci Save the Children o tom informovala agentura Reuters. Svědci na místě předtím agentuře sdělili, že několik lidí, včetně afrických migrantů, přišlo o život při náletu v provincii Saada. Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) mezitím informoval, že si nálet na věznici, kterou kontrolují šíitští povstalci, vyžádal sto mrtvých nebo zraněných. V kolika případech šlo o oběti na životech, není ale z prohlášení jasné.

Koalice vedená Saúdskou Arábií v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům začátkem tohoto týdne po útocích na Spojené arabské emiráty. Při jednom z náletů bylo podle agentury Reuters zasaženo záchytné centrum v severojemenské provincii Saada. Zatím však není jasné, kolik lidí přišlo o život. Podle Reuters jsou mezi oběťmi i afričtí migranti. Záchranáři vytahovali těla z trosek ještě kolem poledne místního času.

Organizace Save the Children uvedla, že si nálety v Jemenu vyžádaly životy více než 60 dospělých a tří dětí. Další podrobnosti nesdělila. MVČK uvedl, že 100 lidí přišlo o život, nebo bylo zraněno při náletu na věznici, kterou v provincii Saada spravují povstalci. Podle MVČK nálet provedla koalice vedená Saúdskou Arábií a lze očekávat, že se bilance obětí bude zvyšovat, jelikož záchranné práce na místě pokračují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy