U ostudy byl i Schick. Leverkusen senzačně vypadl z poháru s týmem ze čtvrté ligy

2. 2. 2021 21:37
Patrik Schick a jeho Leverkusen zažili blamáž v Německém poháru. V osmifinále soutěže, ve které vloni Bayer postoupil až do finále, vyřadil bundesligistu účastník čtvrté nejvyšší soutěže Rot-Weiss Essen.
Patrik Schick
Patrik Schick | Foto: Reuters

Domácí tým porazil velkého favorita 2:1 po prodloužení, v normální hrací době gól nepadl. Schick odehrál v Essenu první poločas a ve 24. minutě měl největší šanci hostů, jenže hlavou trefil jen tyč.

Essenský outsider pokračuje v překvapivé cestě pohárem. Na jeho umění už skončily jiný bundesligový tým Arminia Bilefeld a druholigová Fortuna Düsseldorf. V pohárovém čtvrtfinále je poprvé po 27 letech.

Tým z regionální ligy nezlomila ani inkasovaná branka v prodloužení. Na gól Leona Baileyho odpověděl už za tři minuty Oguzhan Kefkir a dvě minuty před koncem nastavení otočil výsledek Simon Engelmann. Essen udržel už ve 33. soutěžním utkání za sebou neporazitelnost.

Leverkusen naopak prochází krizí, z poháru vypadl po špatné sérii v bundeslize, v níž z posledních šesti zápasů vytěžil jen čtyři body. Ze soutěže tím pádem vypadl i druhý finalista. Obhájci trofeje z Bayernu Mnichov skončili ještě o kolo dřív, jejich přemožitelé z druholigového Kielu postoupili už do čtvrtfinále po výhře nad Darmstadtem 2:1.