U jednadvacítky skončil Dovalil, nahradí ho Lavička?

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 6. 2015 16:29
Dovalilův výběr na turnaji prohrál 1:2 s Dánskem, porazil 4:0 Srbsko a v posledním utkání remizoval s favorizovaným Německem 1:1.
Jakub Dovalil
Jakub Dovalil | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Trenér Jakub Dovalil skončil u reprezentace do 21 let. Vedení Fotbalové asociace ČR s ním neprodloužilo dnes končící smlouvu. Jednačtyřicetiletý kouč se tak s týmem rozloučil na domácím mistrovství Evropy, kde se lvíčaty vypadl v základní skupině.

Jeho nástupce zatím není znám, předseda Miroslav Pelta však dnes dostal od výkonného výboru FAČR mandát jednat s vybraným kandidátem.

Budoucí spolupráce vyloučena není

Dovalilův výběr na turnaji prohrál 1:2 s Dánskem, porazil 4:0 Srbsko a v posledním utkání remizoval s favorizovaným Německem 1:1. Na postup to nestačilo, český celek obsadil třetí příčku v tabulce. A protože ve druhé skupině neuspěla Anglie, přišel také o dodatečné play off o místo na olympijských hrách.

"Šampionát sice pro náš tým neskončil vysněným postupem do semifinále, ale hráči i celý realizační tým se zasloužili o velmi dobrou prezentaci českého fotbalu v zahraničí. S trenérem Dovalilem se sice nyní rozcházíme, ale nevylučuju, že se v budoucnu ke spolupráci vrátíme," uvedl v tiskové zprávě Pelta.

Nahradí Dovalila Lavička?

O Dovalilově nástupci dnes jednal výkonný výbor asociace, nového trenéra však ještě neurčil. Pouze pověřil Peltu, aby jednal s vybraným kandidátem. "Zatím nemáme finální jméno. Pan předseda přinesl jedno konkrétní jméno a dostal plný mandát s touto variantou jednat. Pokud se dohodu nepovede uzavřít, bude muset přinést další variantu, o které by výkonný výbor dál jednal," řekl generální sekretář Rudolf Řepka.

Podle spekulací médií by oním kandidátem měl být Vítězslav Lavička. Bývalý kouč Sparty, se kterou získal v předminulé sezoně double, už u jednadvacítky působil v roce 2007. "To zatím nemohu komentovat. Bylo by předčasné říkat konkrétní jméno," dodal Řepka.

Zlobu Dovalil necítí

Dovalil vedl jednadvacítku od listopadu 2008 a byl nejdéle sloužícím trenérem v její historii. S týmem postoupil do semifinále mistrovství Evropy před čtyřmi lety a rozloučil se s ním s bilancí 32 výher, 13 remíz a 13 porážek. V soutěžních utkáních zaznamenal 18 vítězství, pět remíz a pět proher.

"Nebudu pokračovat u jednadvacítky, ale rozhodně necítím zášť či zlobu. Děkuju vedení asociace za podporu, kterou mi dlouho poskytovala. A svému nástupci u jednadvacítky přeju jen to nejlepší," řekl Dovalil, který má navíc na kontě evropské stříbro se sedmnáctkou (2006) a bronz s devatenáctkou (2008). "U reprezentací jsem toho zažil spoustu a bylo mi ctí být u řady společně vybojovaných úspěchů," prohlásil.

 

Právě se děje

Další zprávy