Tyson se zastal Suaréze: Hryznutí chápu, stane se to každému

ČTK ČTK
11. 7. 2014 6:00
"To se občas přihodí každému," řekl boxér Mike Tyson na adresu fotbalisty Luise Suáreze. Taky si kdysi kousl do soupeře.
Legendární boxér Mike Tyson kdysi také kousal do lidí.
Legendární boxér Mike Tyson kdysi také kousal do lidí. | Foto: Reuters

Brasília  - Fotbalistovi Luisi Suárezovi se dostalo po kousnutí do ramene italského obránce Giorgia Chielliniho na světovém šampionátu zastání od toho "nejpovolanějšího".

Uruguayského útočníka totiž na dálku podpořil bývalý boxer Mike Tyson, který se proslavil podobným způsobem, když v roce 1997 ukousl při zápase soupeři kus ucha.

Občas se to přihodí každému

"Pokud jde o to hryznutí, chápu to, dokonce mu rozumím. Byl to prostě jeden z těch černých momentů, které se občas přihodí každému. Prostě zkrat," citoval Tysona server sport.sk s odkazem na portál Reddit.

Někdejší americký boxer z vlastní zkušenosti ví, co Suárez prožíval. "Znáte ten okamžik, kdy vám napětím ze zápasu pění krev v žilách a v dané chvíli je to silnější než vaše racionální uvažování. Občas se stáváte někým, kým nejste," prohlásil Tyson.

Tyson kousal soupeře v roce 1997

Osmačtyřicetileté boxerské legendě se to stalo v roce 1997, kdy v souboji o titul světového šampiona těžké váhy ukousl kus ucha Evanderu Holyfieldovi. Byl diskvalifikován, dostal zákaz startu na jeden rok a pokutu tři miliony dolarů.

Suárez za kousnutí do Chielliniho ramena přišel o osmifinále světového šampionátu proti Kolumbii. Disciplinární komise FIFA mu udělila trest na devět reprezentačních zápasů a čtyři měsíce nesmí nijak působit ve fotbale. Zároveň musí zaplatit pokutu pokutu sto tisíc švýcarských franků (asi 2,26 milionu korun).

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy