Tyson se zastal Suaréze: Hryznutí chápu, stane se to každému

ČTK ČTK
11. 7. 2014 6:00
"To se občas přihodí každému," řekl boxér Mike Tyson na adresu fotbalisty Luise Suáreze. Taky si kdysi kousl do soupeře.
Legendární boxér Mike Tyson kdysi také kousal do lidí.
Legendární boxér Mike Tyson kdysi také kousal do lidí. | Foto: Reuters

Brasília  - Fotbalistovi Luisi Suárezovi se dostalo po kousnutí do ramene italského obránce Giorgia Chielliniho na světovém šampionátu zastání od toho "nejpovolanějšího".

Uruguayského útočníka totiž na dálku podpořil bývalý boxer Mike Tyson, který se proslavil podobným způsobem, když v roce 1997 ukousl při zápase soupeři kus ucha.

Občas se to přihodí každému

"Pokud jde o to hryznutí, chápu to, dokonce mu rozumím. Byl to prostě jeden z těch černých momentů, které se občas přihodí každému. Prostě zkrat," citoval Tysona server sport.sk s odkazem na portál Reddit.

Někdejší americký boxer z vlastní zkušenosti ví, co Suárez prožíval. "Znáte ten okamžik, kdy vám napětím ze zápasu pění krev v žilách a v dané chvíli je to silnější než vaše racionální uvažování. Občas se stáváte někým, kým nejste," prohlásil Tyson.

Tyson kousal soupeře v roce 1997

Osmačtyřicetileté boxerské legendě se to stalo v roce 1997, kdy v souboji o titul světového šampiona těžké váhy ukousl kus ucha Evanderu Holyfieldovi. Byl diskvalifikován, dostal zákaz startu na jeden rok a pokutu tři miliony dolarů.

Suárez za kousnutí do Chielliniho ramena přišel o osmifinále světového šampionátu proti Kolumbii. Disciplinární komise FIFA mu udělila trest na devět reprezentačních zápasů a čtyři měsíce nesmí nijak působit ve fotbale. Zároveň musí zaplatit pokutu pokutu sto tisíc švýcarských franků (asi 2,26 milionu korun).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Airbnb kvůli pandemii ztrojnásobila čtvrtletní ztrátu na 1,2 miliardy dolarů

Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, v prvním čtvrtletí hospodařila s čistou ztrátou 1,17 miliardy dolarů (24,6 miliardy Kč), což je meziročně nárůst na více než trojnásobek. Tržby se ale zvýšily o pět procent na 887 milionů USD (18,7 miliardy Kč), uvedla firma ve své výsledkové zprávě. Na hospodaření stále doléhají dopady koronavirové krize a s ní spojené omezení cest.

Tržby jsou ale vyšší i ve srovnání s rokem 2019, tedy s obdobím před pandemií. Firma také zaznamenala nárůst počtu rezervací, což dává do souvislosti s ustupující pandemií a s očekávaným návratem k masovému cestování. K vysoké ztrátě v prvním čtvrtletí částečně přispěly i výdaje, které má firma s obsluhou dřívějších úvěrů.

Protipandemická opatření mají negativní dopady na tržby Airbnb v celém světě, zejména ale v Evropě. Růst poptávky po cestování firma zaznamenala ve Spojených státech, zájem registruje u pronájmů blízko pláže a na horách. U rezervací ve městech, kde byl před pandemií zájem tradičně velmi silný, se zatím nic zásadního nezlepšilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy