Tvrdý trest za řádění fanoušků při derby. Baník bude hrát jeden zápas bez diváků

Peprný boj o fotbalového krále Slezska: fanoušci Baníku na hřišti a pokořená Opava
Museli zasahovat policejní těžkooděnci, kteří zahnali fandy zpět na tribunu a zhruba po sedmi minutách se začalo znovu hrát.
I když se z obou sektorů nadále ozývala pyrotechnika,...
... ani jeden tábor už nedal sudím důvod duel předčasně ukončit.
Z ochozů létaly k hřišti dýmovnice,...
22. 9. 2016 17:25
Ostrava ve slezském derby, které patří k nejrizikovějším zápasům v republice, zvítězila před rekordní návštěvou druhé ligy 12 111 diváků jasně 3:0 a upevnila si vedení v soutěži.

Praha - Fotbalisté druholigové Ostravy musí sehrát nejbližší domácí utkání s Českými Budějovicemi bez diváků. Disciplinární komise potrestala Baník uzavřením hlediště na jeden soutěžní zápas kvůli výtržnostem v derby s Opavou v minulém týdnu. Ostravský klub navíc musí zaplatit 50 tisíc korun, hostující celek dostal pokutu 20 tisíc korun.

Utkání 5. kola druhé ligy mezi Baníkem a Opavou bylo v 17. minutě přerušeno poté, co několik desítek fanoušků v kuklách proniklo na hřiště a zahnat je musela policie. Zhruba po sedmi minutách se pokračovalo. Oběma klubům hrozily až milionové pokuty.

Utkání 5. kola druhé ligy mezi Baníkem a Opavou bylo v 17. minutě přerušeno poté, co několik desítek fanoušků domácího týmu v kuklách proniklo na hřiště. Rozvášnění chuligáni se vydali směrem k hostujícímu "kotli" a zahnat je musela policie. Zhruba po sedmi minutách se pokračovalo ve hře. Oběma klubům hrozily až milionové pokuty.

Lídra druhé ligy Baník potrestala komise za porušení povinností pořádajícího klubu, vulgarismy a zakázanou pyrotechniky, Opavu pak za vulgarismy, pyrotechniku a poškození zařízení stadionu.

"Disciplinární komise shledala, že pouze trest peněžité pokuty by v tomto případě nebyl účinný. Je potřeba, aby odpovědnost za své jednání pocítili i fanoušci. Vniknutí tolika osob na hrací plochu je přečinem, který si vyžaduje ráznou odpovědět," uvedl předseda disciplinárky Richard Baček.

"Můžeme litovat, že tímto trestem budou postiženi i slušní fanoušci, ale bohužel jinak rozhodnout nejde. Při stanovení peněžité pokuty vycházela disciplinární komise z hodnocení fungování pořadatelské služby. I samotné uzavření stadionu je pro Baník Ostrava peněžitým trestem," dodal Baček.

Ostrava ve slezském derby, které patří k nejrizikovějším zápasům v republice, zvítězila před rekordní návštěvou druhé ligy 12.111 diváků jasně 3:0 a upevnila si vedení v soutěži.

Disciplinárka také zahájila řízení s Teplicemi kvůli porušení povinností pořadatele v utkání se Slavií. S Pražany naopak komise zastavila řízení kvůli chování části příznivců na Stínadlech.