VIDEO Turci i Lotyši vyhráli, Argentina zostudila Německo

3. 9. 2014 22:51
Turecko v přípravě na kvalifikaci o Euro 2016 zvítězilo v Dánsku 2:1 a Lotyšsko porazilo Arménii 2:0.
Podívejte se na góly v zápase Argentina - Německo | Video: youtube.com

Praha - Soupeři českých fotbalistů v boji o Euro 2016 si ve středečních přípravných zápasech vedli velmi dobře. Turecko zvítězilo v Dánsku 2:1 a Lotyšsko porazilo Arménii 2:0.

V repríze finále letošního mistrovství světa Argentinci pod novým trenérem Gerardem Martinem smetli Německo na jeho půdě v Düsseldorfu výhrou 4:2.

Turci museli otáčet

Dány poslal v Odense do vedení v 35. minutě z penalty kapitán Agger, ale druhý poločas patřil Turkům. V 55. minutě vyrovnal Sahan a v nastaveném čase dokonal obrat teprve devatenáctiletý Tufan.

V zápase Lotyšů s Arménií se o obě branky postaral teprve devatenáctiletý útočník Sabala.

Reprízu finále řídil Di María

Zraněného argentinského kapitána Lionela Messiho dokonale zastoupil Ángel di María. Nová posila Manchesteru United vstřelila jeden gól a zbývající tři připravila pro spoluhráče.

V základní sestavě Německa nastoupili jen čtyři fotbalisté, kteří před 52 dny v Riu de Janeiro hráli od začátku. Argentině se výborně povedl už první poločas. Ve 20. minutě otevřel skóre Agüero, pět minut před pauzou zvýšil krásným volejem Lamela.

Hosté dominovali i na začátku druhé půle. Po dvou minutách přidal třetí trefu ze standardní situace hlavičkující Fernández a v 50. minutě se po třech asistencích dočkal gólu Di María, když obloučkem přehodil střídajícího gólmana Weidenfellera.

Německý tým dostal stejně branek jako v předchozích sedmi duelech na MS dohromady, ale hrozící ostudu alespoň zmírnil. V 52. minutě se po rohu trefil Schürrle a v 78. minutě uzavřel na konečných 2:4 střídající Götze, autor jediné branky v červencovém finále.

Anglie zvládla první reparát za nepovedený světový šampionát, i když doma porazila Norsko pouze 1:0. O nejtěsnějším triumfu na londýnském stadionu Wembley rozhodl v 68. minutě z penalty Wayne Rooney, jenž tak oslavil debut v roli nového kapitána Albionu.

Přípravná fotbalová utkání:

Rusko - Ázerbájdžán 4:0 (3:0)
Branky: 6. a 12. Keržakov, 41. Ignaševič, 81. Granat

Litva - Spojené arabské emiráty 1:1 (1:0)

Německo - Argentina 2:4 (0:2)
Branky: 52. Schürrle, 78. Götze - 20. Agüero, 40. Lamela, 47. Fernández, 50. Di María

Irsko - Omán 2:0 (1:0)
Branky: 20. Doyle, 81. Pearce

Anglie - Norsko 1:0 (0:0)
Branka: 68. Rooney z pen