Trpké loučení kouče Řecka: penalty v televizi a nevděk svazu

Sport ČTK Sport, ČTK
30. 6. 2014 9:41
Kouč Řecka Fernando Santos po MS končí u reprezentace.
Trenér Řecka Fernando Santos sledoval penaltový rozstřel pouze v televizi, před jeho startem byl z lavičky vykázán
Trenér Řecka Fernando Santos sledoval penaltový rozstřel pouze v televizi, před jeho startem byl z lavičky vykázán | Foto: Reuters

Recife - Nebylo to loučení podle představ. Místo euforie z úspěšného výsledku zbyla trpká pachuť.

Řecko v osmifinále fotbalového mistrovství světa prohrálo v Recife s Kostarikou a trenér Fernando Santos musel rozhodující penaltový rozstřel sledovat v televizi. V závěru prodloužení byl totiž devětapadesátiletý kouč vykázán z lavičky.

Navíc jej bezprostředně po utkání vedení svazu překvapilo připravenou letenkou.

Hned několik sporů s rozhodčím

Santos se poprvé dostal do sporu s australským rozhodčím Benem Williamsem na konci normální hrací doby, ve které utkání skončilo 1:1. Portugalský kouč s realizačním týmem šel na hřiště dát hráčům napít a udělit pokyny pro prodloužení.

"Přišel za mnou a řekl, že nesmíme být na trávníku," citovala Santose agentura Reuters. "Tak jsem ukázal na kostarickou stranu: Oni jsou na hřišti všichni včetně náhradníků a my nesmíme za čáru? Měřte všem stejným metrem," přidal.

Po prodloužení se situace opakovala. "Všichni Kostaričané byli na hřišti, a když jsem šel za hráči já, rozhodčí mi to zakázal. Proč, zeptal jsem se. Mají snad nějaké výhody? Vypadám snad jinak než oni? Je to proto, že jsem Portugalec?" uvedl Santos.

"Na to mi rozhodčí odpověděl, že takhle s ním nesmím mluvit. A s kým tedy mám mluvit, zeptal jsem se. A pak jsem byl vykázán z lavičky," dodal trenér

Řekové už prý mají nástupce

Tomu navíc nedůstojný konec čtyřletého působení u reprezentace nachystalo i vedení řeckého svazu.

Podle spekulací už za něj jako náhradu získalo Claudia Ranieriho a navíc Santosovi bezprostředně po zápase oznámilo, že má vyřízený let domů a odlétá v nejbližších hodinách.

"Nerozumím tomu. Asi nevěřili, že bychom mohli postoupit," řekl portugalský kouč, pod jehož vedením Řecko poprvé v historii na mistrovství světa prošlo ze skupiny do vyřazovací části.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy