Trpišovský: Že přijede Fiorentina? Potřebujeme vyhrát a zamotat skupinu

ČTK ČTK
19. 10. 2016 17:53
Liberečtí fotbalisté měli v letošních dvou utkáních Evropské ligy smůlu, i když hráli výborně mají na kontě jediný bod a před sebou duel s favoritem skupiny Fiorentinou. Trenér Jindřich Trpišovský ale týmu věří a chce vyhrát, aby zamotal vývoj skupiny.
Jindřich Trpišovský
Jindřich Trpišovský | Foto: Zlata Vostrá

Liberec - Kouč Jindřich Trpišovský si uvědomuje, že pokud chtějí mít fotbalisté Liberce v Evropské lize reálnou šanci na postup ze skupiny, musejí ve čtvrtek překvapit a porazit vedoucí celek tabulky Fiorentinu. Kouč Slovanu věří, že se k jeho týmu po úvodních dvou smolných zápasech s Karabachem a PAOK Soluň, v nichž získal jen bod, přikloní trochu štěstí a zároveň zlomí čekání na domácí výhru v hlavní fázi soutěže.

"Jsem pevně přesvědčený, že Karabach doma v druhém utkání porazí PAOK Soluň. A jestli my chceme mít reálnou šanci na to, abychom postoupili, musíme vyhrát. Bylo by krásné, kdyby se to takhle zamotalo. Všechny týmy by měly čtyři body a byly by tři zápasy do konce," řekl na tiskové konferenci Trpišovský.

"Cítím, že potřebujeme ve skupině srovnat krok. Pokud bychom to zítřejší utkání nezvládli, všichni víme, že bychom se dostali do strašně těžké pozice. To utkání je zítra pro nás svým způsobem klíčové," doplnil liberecký trenér.

Slovan naposledy vyhrál v hlavní fázi Evropské ligy domácí zápas před třemi lety proti Estorilu. "Je to už sedm zápasů, takže bychom chtěli, aby ti fanoušci taky odcházeli spokojeni a neviděli naše vítězství jen venku v televizi. Na podzim už máme jen dva pokusy s Fiorentinou a Karabachem. Chceme za každou cenu vyhrát a prolomit tuhle bilanci," dodal.

Fiorentina, semifinalista Evropské ligy ze sezony 2014/15, je podle něj jedním z nejtěžších soupeřů, na které Liberec pod jeho vedením vloni a letos v pohárech narazil. Nic na tom nemění fakt, že "Fialky" jsou v italské lize až na 14. místě.

"Hrají jako Marseille"

"Ve většině utkání měli více střel a někdy i drtivou převahu. Dvakrát jsem je viděl na videu a jednou živě doma s AC Milán. Nadchli mě, v podstatě celý zápas AC Milán drtili. Ale jestli se nepletu, tak venku v této sezoně ještě nevyhráli. Jejich výkony doma a venku jsou rozdílné," uvedl Trpišovský.

"Přirovnal bych je tou sílou hráčů a způsobem hry k Marseille, i když hrají v atypickém rozestavení se třemi stopery. Někdy dokonce hrají 3-6-1. Jsou hodně silní na míči a z těch soupeřů ve skupině jsou v útočné fázi nejnebezpečnější," doplnil Trpišovský.

Liberec na úvod skupiny přišel v nastavení o výhru na hřišti Karabachu a poté doma s PAOK inkasoval gól na 1:2 v 82. minutě. Kouč věří, že smůlu už si vybral. "Říkám si to už každé utkání, ať je to Evropská liga nebo česká liga. Prostě nás trápí koncovka. Ta dvě utkání předtím jsme nebyli horším týmem. I teď na Dukle jsme nevyhráli kvůli střelecké nemohoucnosti," uvedl Trpišovský.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

V budoucí chilské vládě usedne většina žen, poprvé obsadí i resort obrany či vnitra

Budoucí chilský prezident Gabriel Boric, který se ujme úřadu v březnu, v pátek představil svou vládu. Většinu v ní budou mít ženy, které obsadí 14 z 24 křesel. Žena poprvé bude řídit ministerstvo vnitra a v čele ministerstva obrany stane vnučka bývalého prezidenta Salvadora Allendeho, kterého v roce 1973 svrhl armádní puč vedený generálem Augustem Pinochotem. Kabinet nového prezidenta je poměrně mlády a různorodý, uvedla agentura AFP.

Boric, kterému bude v únoru 36 let, avizoval, že plánuje velké reformy. Do nové vlády jmenoval řadu lidí, kteří se podobně jako on angažovali v protestech a hnutí za sociální spravedlnost. Mluvčí vlády se například stane bývalá vůdkyně studentského hnutí a komunistická zákonodárkyně Camilla Vallejová. Bývalá šéfka lékařské komory Izkia Sichesová se stane ministryní vnitra a rezort zahraničí obsadí právnička se zaměřením na lidská práva Antonia Urrejolaová. Ministerstvo obrany bude řídit vnučka bývalého prezidenta Allendeho Maya Fernándezová.

"Tato vláda má za úkol položit základy velkých reforem," uvedl ve svém proslovu Boric, kterého část politologů označuje za krajně levicového politika. Během předvolební kampaně slíbil například reformy ve zdravotnictví, školství či v penzijním systému a posílení role státu v těchto oblastech. Boric tak vychází vstříc požadavkům, které v posledních letech vznesly časté protesty v chilských ulicích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy