Trpišovský řádil v kabině, od Slavie čeká fakturu za škody

ČTK ČTK
2. 8. 2015 20:39
Severočeši se totiž v Edenu ujali vedení už po 65 vteřinách hry, ale domácí ještě v prvním poločase během tří minuty skóre otočili a Slovan po přestávce zachraňoval remízu 2:2.
Jindřich Trpišovský
Jindřich Trpišovský | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Jako na Matějské pouti si během dnešního zápasu druhého kola první ligy proti Slavii připadal trenér fotbalistů Liberce Jindřich Trpišovský. Severočeši se totiž v Edenu ujali vedení už po 65 vteřinách hry, ale domácí ještě v prvním poločase během tří minuty skóre otočili a Slovan po přestávce zachraňoval remízu 2:2. Devětatřicetiletý kouč také přiznal, že vzhledem k bouřlivému vystoupení v šatně o poločasové přestávce očekává od pražského celku fakturu za způsobenou škodu.

"Povedlo se nám dát rychle gól, ale paradoxně nám ublížil, protože jsme začali hrát pasivně a pod tlakem jsme udělali dvě hrubé chyby," řekl Trpišovský na tiskové konferenci. "Bylo to pro nás utkání jak na Matějské, protože jsme byli chvíli nahoře a chvíli dole," dodal.

Liberec poslal do vedení Marek Bakoš, jenže Slavia v 10. a 13. minutě odpověděla. Nejprve se trefil Milan Škoda a po něm Jan Mikula. O remíze poté v 55. minutě rozhodl střídající Josef Šural. "Po prvním poločase jsem byl na hráče naštvaný, ale o přestávce jsme si to vyříkali. Možná mi ale Slavia pošle fakturu, protože jsem něco rozbil," uvedl Trpišovský.

Měli jsme vyhrát

Severočeši po přestávce poslali na hřiště Šurala a výrazně se zlepšili. Kromě vyrovnávací branky měli totiž ještě několik dalších šancí na vítěznou branku. "Nevím, jestli to bylo Šuralem, nebo tím, co se dělo v kabině," uvedl liberecký kouč. "Nechci, aby to vyznělo neskromně, ale měli jsme vyhrát. Možností jsme měli hodně, ale soupeře zachránil brankář Berkovec," prohlásil.

Liberec zatím pod novým trenérem prožívá skvělý vstup do sezony. Tým, který se v minulém ročníku zachraňoval, ještě neprohrál, když v prvním kole porazil Mladou Boleslav a pak v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy vyhrál 2:1 nad Kirjatem Šmona. Odveta ho čeká v Izraeli už ve čtvrtek.

"Máme čtyři body plus výhru v Evropě, ale nesmí nás to uchlácholit," řekl Trpišovský. "Kdyby nám ale před sezonou řekl, že porazíme Boleslav a budeme mít blízko k výhře na Slavii, tak bychom byli spokojení. Jenže je potřeba vidět, že jsme měli navíc. Je to taková spokojenost na 80 procent," dodal.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy