Trpišovský: Nervozita nás svazovala, na hráče jsem ale pyšný

Český účet v EL: úspěch na 75 procent, spokojenost na sto
Fotbalisté Liberce první zápas 4. předkola Evropské ligy vyhráli. Stejně jako Sparta a Plzeň. Jablonec se pak z Amsterdamu vrací s nadějnou porážkou 0:1.
Liberečtí se nenechali rozhodit ani divokými fanoušky chorvatského celku, kterých na sever Čech dorazilo na tisíc a kteří se pokusili svými světlicemi zapálit stadion U Nisy. Na rozdíl od fasády v centru Liberce se jim to nepovedlo.
...a horko bylo také na hřišti.
Domácí ale bojovali o každý míč...
Foto: Zlata Vostrá
Aleš Vávra Aleš Vávra
20. 8. 2015 22:54
Slovan Liberec porazil Hajduk Split po velmi dobrém výkonu. Nejprve ale musel setřást nervozitu.

Liberec - Před rokem si o takovém utkání mohl nechat jen zdát, stejně tak někteří jeho svěřenci. Teď ho zažil na vlastní kůži.

Kouč Slovanu Liberec Jindřich Trpišovský ještě v novém působišti nepocítil hořkost porážky a se svým týmem vstoupil dobře i do třaskavého souboje o základní skupiny Evropské ligy proti Hajduku Split. Severočeši na stadionu U Nisy porazili silného soupeře nejtěsnějším výsledkem 1:0.

"Potvrdilo se, že nás čeká nesmírně těžké utkání. O to víc jsem rád za výsledek. Především jsme doma nechtěli inkasovat a to se nám povedlo. Měli jsme i dost brankových příležitostí. Je to skvělý výsledek do odvety," řekl lodivod Slovanu po utkání, které provázela fantastická divácká kulisa.

Geniální atmosféra, uznal Trpišovský

"Ta atmosféra byla chvílemi geniální. Nejbouřlivější, co jsem kdy zažil. Hráči mě slyšeli jen asi na deset metrů, pak už ne. Naši fanoušci byli skvělí a ti hostující samozřejmě taky," pochválil kulisu Trpišovský.

Při předchozím působení na Viktorii Žižkov něco takového zažít nemohl. Stejně tak někteří fotbalisté, jež si do nového angažmá sebou přivedl. "Musím své hráče pochválit, jsem pyšný na to, jak zápas zvládl. Z počátku nás svazovala pochopitelná nervozita, ve druhé půli už to bylo mnohem lepší. Je neskutečné, jak se s tím hráči vyrovnali," poznamenal kouč.

O poločase musel své svěřence uklidňovat, setřásat z nich zbytečný respekt a obavy. "Do utkání jsme nevstoupili tak, jak jsme si představovali. První dvě šance měl Hajduk. Nám chvíli trvalo, než jsme se dostali k našemu tradičnímu tlaku," vysvětlil Trpišovský, který dokonce o přestávce zvažoval střídání.

Zahraniční hráči nepřesvědčili

Nebyl totiž spokojen s výkonem dvou zahraničních hráčů. Ti ale v sestavě byli tři, záložníci Delarge, Shala a útočník Bakoš. O které dva se jednalo, ale trenér nespecifikoval.

"Ve druhé půli už se prezentovali lépe, zlepšili se. Celý tým se zlepšil," řekl kouč. Hajduk byl nebezpečný především z brejků, po zbytečných ztrátách míče. V odvetě ale Trpišovský čeká úplně opačný obraz hry.

"Viděli jsme hodně jejich zápasů a musím říct, že je obrovský rozdíl mezi Hajdukem doma a venku. Nám to tam bude více vyhovovat, máme rychlý přechod do útoku. Naopak oni mají určité problémy na domácí půdě bránit brejkové situace. Toho chceme využít," nechal se slyšet teprve devětatřicetiletý odborník.

Trenér předpověděl Pokornému gól

Na domácí půdě chtěl spoléhat zase hlavně na standardní situace. A z jedné padla jediná branka utkání, kterou vstřelil stoper Lukáš Pokorný. Šlo o signál, jenž však nedopadl zrovna tak, jak byl nacvičen. "Signál to byl, ale skončil jinak než měl. Naštěstí tam byl Lukáš a dotlačil to do branky," pověděl Trpišovský.

Právě Pokornému vstřelený gól před zápasem předpověděl. "Před zápasem byl hodně nervózní, viděl jsem to na něm. Tak jsem za ním přišel a řekl mu, že dá gól z rohu, abych ho zbavil nervozity. Říkal jsem mu, že fanoušci budou skandovat Pokorný, Pokorný. A vyšlo to. Nesmírně důležitý gól," popsal liberecký trenér.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy